Velež nakon preokreta odnio bodove Tuzla Cityju na Tušnju

Nogometaši Tuzla Cityja i Veleža otvorili su 17. kolo Premijer lige BiH, a njihov susret na Tušnju je u borbi za Europu za obje momčadi trebao biti presudan. Pobjedu je nakon preokreta odnio Velež rezultatom 1:3.

Uoči same utakmice, obje momčadi imale su po 24 boda i s obzirom na to da se njihov bodovni zaostatak u odnosu na konkurente na pozicijama ispred počeo povećavati, danas je i jednima i drugima trebao trijumf kako bi ostali u igri za plasman na europsku scenu.

U 12 minuti domaći nakon prekida dolaze do vodstva. Mrežu gostiju zatresao je Dejan Maksimović. Prethodno je loptu s gol linije izbio Denis Zvonić.

Slika na terenu brzo se mijenja nakon pogotka za Tuzlake i Velež preuzima inicijativu i kontrolu igre.

U 35. minuti, Velež tako dolazi do zasluženog izjednačenja. Nakon ubačaja iz kuta, najviši u skoku je Mulić, koji loptu spušta do Osmića, ovaj proslijeđuje do Radovca koji  trese mrežu Tuzla Cityja za 1:1.

Ekipe još nisu uhvatile pravi ritam na početku drugog dijela, a Velež je već stigao do vodstva i preokreta. Nakon prekršaja na Muliću na blizu 30 metara od gola domaćina.Isti igrač je žestoko opalio iz velike udaljenosti, a vratar domaćih Nevres Fejzić je loše reagirao i bilo je to 1:2 za Velež u 54. minuti utakmice.

U posljednjim minutama utakmice, točnije u četvrtoj minuti sudačke nadokande Velež stiže do novog, trećeg pogotka te tako rješava utakmicu. Pogodio je Obren Cvijanović, nakon što je Fejzić odbio loptu poslije udarca Radovca.