Velež bolji od Zrinjskog u drugom gradskom derbiju ove sezone

Nogometaši Veleža savladali su Zrinjski s 1:0 u derbiju 13. kola Premijer lige BiH.

Početak utakmice donio je otvorenu igru s obje strane, ali bez pravih prilika po gol Bobića i Brkića.

Kapetan Zrinjskog Pero Stojkić u 12. minuti je zbog igranja rukom zaradio žuti karton što znači da neće igrati u sljedećem kolu protiv Željezničara.

Prvu pravu priliku gledatelji su mogli vidjeti tek u 38. minuti kada Bobić sjajno brani Rustemovićev udarac.

Samo minutu kasnije Velež propušta najbolju priliku na utakmici. Brandao je nakon sjajne kontre uposlio Fajića koji je za pola koraka bio kratak i njegov udarac odlazi pored gola.

Ibanez je u 43. minuti pokušao udarcem s 20-ak metara ugroziti gol domaćina, ali lopta odlazi pored gola i s 0:0 se odlazi na predah.

Početkom drugog poluvremena s velike udaljenosti probao je Ćosić, ali je spreman bio Brkić koji loptu odbija u korner.

Obje ekipe pokušavale su doći do pogotka. Zrinjski je imao jednu opasnu priliku koja nije rezultirala udarcem ka golu domaće ekipe, dok je Brkić na drugoj strani napravio lijepu paradu nakon lošeg udarca koljenom kojeg je uputio Brandao.

Govedarica je u 59. minuti morao napustiti igru zbog ozljede, a umjesto njega je ušao Lendrić.

U nastavku drugog poluvremena uslijedio je opet mirniji period bez pravih prilika.

Velež u 86. minuti dolazi do vodstva. Nakon ubača iz kornera pogađa Zvonić koji je nešto ranije zamijenio Behrama.

Zrinjski je pokušao uzvratiti preko Zlomislića i Lendrića, ali raspoloženi Bobić spašava Velež.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Velež dolazi do jako vrijedne pobjede.

Velež je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto i sada ima 15 bodova, dok je Zrinjski ostao na 20 bodova, ali je pao na šesto mjesto.

FK VELEŽ: Bobić, Manev, Zeljković, Ćosić, Behram (od 71. minute Zvonić), Fajić, Brandao (od 81. minute Cvijanović), Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Urdinov.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Zlomislić, Šović, Barbarić, Stojkić, Jakovljević, Ibanez (od 46. minute Čurjurić), Rustemović (od 74. minute Pezer), Mandić, Kadušić, Govedarica (od 59. minute Lendrić)