Važna pobjeda za HŠK Posušje u teškim uvjetima Mokroga Doca

Nogometaši Posušja nastavili su s pobjedama u Drugoj ligi FBiH – Skupina Jug pošto su u subotu na svome Mokrom Docu s 2:0 pobijedili momčad Troglava 1918 u susretu 19. kola.

Uvjeti za igru bili su jako loši s obzirom na natopljenost travnjaka, međutim domaćin je ipak u 90 minuta ovoga dvoboja uspio pospremiti dvije lopte iza suparničkoga vratara i zasluženo stići do novih bodova.

Vodeći gol za momčad Lea Sliškovića postigao je Toni Kovač na asistenciju Jure Glavine u 33. minuti, a potvrda pobjede stigla je u 88. minuti kada je strijelac za konačnih 2:0 bio asistent prvoga zgoditka Glavina.

Momčadi Posušja je svakako na ruku išao i gostujući poraz Klisa koji je poražen kod Rame s 3:1, pa sada Posušje u odnosu na ovog konkurenta ima velikih 9 bodova prednosti i na odličnom je putu da osvoji naslov prvaka, a time izbori i doigravanje za Prvu ligu FBiH.