Vatreni po prvi put u povijesti svladali Švicarsku, igrači iz drugog plana se predstavili u odličnom izdanju

Hrvatska nogometna reprezentacija je po prvi put u povijesti pobijedila reprezentaciju Švicarske. Na stadionu u St. Gallenu Vatreni su slavili rezultatom 2:1.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić je u ovoj utakmici dao priliku nekim igračima koji su do sada bili u drugom planu, ali i debitantima poput Domagoja Bradarića i Ante Budimira, potonjem u drugom poluvremenu. A osim sjajnog Bradarića, inače po vokaciji lijevom bočnom, koji je na ovoj utakmici zaigrao na lijevom krilu, Dalić može biti zadovoljan igrom Pašalića, Kovačića, Melnjaka, Ćalete-Cara, Brekala, Uremovića i ostalih.

Može se reći da se Hrvatska vraća i da je barem malo isprala gorak okus nakon teških poraza od Portugala i Francuske u Ligi nacija.

Iako je Hrvatska u većem dijelu susreta bila kvalitetniji protivnik od Švicaraca, početak utakmice pripao je domaćima.

Napadač zagrebačkog Dinama, Mario Gavranović, zabio je “svojim” Hrvatima nakon lijepe akcije domaćih i odličnog ubacivanja Xhake u 31. minuti.

Hrvatska je nakon toga dobro reagirala i zaigrala bolje. U 42. Domagoj Bradarić je sjajno proigrao Josipa Brekala, koji je iz prve “pokupio” njegovu loptu i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu, Hrvatska je bila znatno bolja, a svoju dobru igru okrunila je u 67. minuti. Vatreni su odigrali lijepu akciju, Ante Budimir je s boka oštro ubacio na peterac, a tamo je iz drugog plana natrčao Mario Pašalić i svladao Omlina za 1:2.

To se na kraju pokazao kao konačan rezultat i Vatreni su prvi put u povijesti svladali Švicarce.

ŠVICARSKA: Omlin, Comert, Schar, Omeragić, Lotomba, Fernandes, Xhaka, Sow, Rodriguez, Gavranović, Mehmedi

HRVATSKA: Livaković, Uremović, Vida, Ćaleta Car, Melnjak, Badelj, Kovačić, D. Bradarić, Pašalić, Brekalo, Petković