Vatreni nadigrali Slovence u sjajnoj atmosferi na Poljudu, pogađali Hajdukovci

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru. Vatreni su na Poljudu nadigrali susjede Slovence te na kraju slavili s 3:0.

Izabranici Zlatka Dalića su nakon dugo vremena, nošeni sjajnom publikom i atmosferom, odigrali jednu nadahnutu utakmicu u kojoj su većim dijelom dominirali, a može se reći da su Slovenci imali sreće da rezultat nije bio i uvjerljiviji.

Već od samog početka Hrvatska se nametnula kao bolji protivnik, a nizale su se prilike pred golom jednog od najboljih vratara svijeta, Jana Oblaka. Slovenci su, s druge strane, vrebali prilike iz kontranapada.

Posebno vrijedi izdvojiti prigodu Kramarića u 20. minuti, kad se napadač Hrvatske nakon proigravanja Perišića lažnjakom rješio jednog slovenskog braniča i onda gađao Oblakov bliži kut, ali Slovenac je to odlično obranio.

Pet minuta kasnije u odličnoj situaciji bio je i Livaja. Kramarić ga je sjajno proigrao kroz sredinu, ali Mevlija mu je uklizao i izbio loptu  iz nogu, nakon toga je Livaja nije stigao pospremiti u prazan gol. Malo je tu nedostajalo da Hrvatska ne povede.

Ipak, željeno vodstvo stiglo je u 33. minuti. Sjajno je ubacio s desne strane Juranović, Pašalić je glavom pogodio vratnicu, a na odbijenoj lopti našao se Marko Livaja koji je ovaj put pogodio za erupciju oduševljenja na Poljudu.

Hrvatska je do kraja poluvremena kontrolirala igru i stvorila je još nekoliko izglednih situacija pred slovenskim golom, ali na odmor s otišlo s rezultatom 1:0.

Nastavak susreta donio je slično stanje na terenu. Hrvatska je kontrolirala posjed i polako čekala prostor u slovenskoj obrani.

U 66. minuti Vatreni su poveli s 2:0. Raspoloženi Perišić je odlično probio po lijevoj strani i poslao idealnu povratnu loptu na peterac, to je sve pratio Mario Pašalić koji je upisao novi pogodak u dresu reprezentacije, drugi u ovim kvalifikacijama.

Nakon ovog pogotka, oba trenera su napravila dosta zamjena, a Hrvatska je imala još nekoliko vrlo izglednih situacija za postizanje pogotka, ali rezultat se nije mijenjao sve do treće minute sudačke nadoknde.

Oršić je odlično ubacio s lijeve strane, a njegovu loptu glavom je na drugoj vratnici prihvatio Nikola Vlašić za sigurnih 3:0 Vatrenih, koji su ovaj zahtjevan rujanski ciklus okončali sa sedam bodova u džepu, a koji bi mogli biti presudni u borbi za Katar.

HRVATSKA: Ivušić; Juranović, Lovren, Vida, Barišić, Brozović, Kovačić, Pašalić, Livaja, Perišić, Kramarić

SLOVENIJA: Oblak, Stojanović, Bijol, M. Mevlja, Balkovec, Gnezda Čerin, Stanković, Kurtić, Lovrić, Šeško, Iličić

Dalić: Poljud je pokazao koliko voli svoju reprezentaciju, bez obzira što je neki pokušavaju obezvrijediti