Vatreni gubili pa uzeli bod protiv Češke

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je u drugom kolu skupine D Europskog prvenstva protiv reprezentacije Češke uz rezultat 1:1.

U utakmici odigranoj na stadionu Hampden Park u Glasgowu, poveli su Česi preko Schicka, a Hrvatska je izjednačila preko Perišića.

Nakon uvodnih 15ak minuta u kojima je Češka dominirala i često dolazila na hrvatsku polovicu, Vatreni su polako počeli buditi i preuzimati konce igre.

Prvi ozbiljniji udarac uputio je Perišić u 23. minuti nakon lijepe kombinacije iz kornera, ali vratar Vaclik je bio na prvom mjestu.

I onda u 33. minuti dogodila se situacija iz koje je Češka povela. Nakon udarca iz kuta u dvoboju u skoku bili su Lovren i Schick, napadač Češke je dobio lakat u nos i počela mu je teći krv. Potom se oglasio VAR i sudac Cerro Grande je nakon pregleda snimke odlučio pokazati na bijelu točku. Uzaludno je bilo Lovrenovo objašnjavanje kako je razmišljao samo o lopti.

Patrik Schick je, iako raskrvarana nosa, sam uzeo loptu i pogodio za vodstvo Čeha.

Nedugo zatim, Hrvatska je stvorila najbolju prigodu u prvom dijelu. Rebić je izašao sam pred Vaclika i jako loše šutirao pored gola i tako je propala prilika da Vatreni ekspresno izjednače. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku je zaigrala probuđena Hrvatska, a Dalić je na poluvremenu odmah zamijenio Rebića i Brekala, a uveo je Ivanušeca i Petkovića.

I odmah na otvaranju drugog dijela Vatreni dolaze do izjednačenja. Kramarić je brzo izveo jedan slobodan udarac na sredini terena i dodao loptu prema Ivanu Perišiću, a on se u svom stilu sjurio po lijevoj strani, namjestio se na udarac i zakucao u suprotni kut Vaclika za 1:1.

Ovaj gol je bio okidač za puno bolju igru obje reprezentacije. Bilo je dobrih izlazaka s obje strane na protivničku polovicu, a Hrvatska je propustila sjajnu prigodu u 72. minuti kada je Vlašić je s 11 metara u padu tukao, odlazi to preko gola. Perišić mu je asistirao, no Vlašić je bio ometan taman toliko da ne uspije vrhunski pogoditi.

Reakcije nakon utakmice: Dalić: Previše se mučimo/ Perišić: Ako ne dadnemo više, idemo doma

U 89. minuti u sjajnoj prigodi našao se Petković, koji je sjajno primio loptu na 5-6 metara, ali Kalik je njegov udarc blokirao.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Hrvatska je uzela bod i u posljednjem kolu treba im sigurna pobjeda protiv Škotske za prolaz dalje, dok su se Česi s ovim bodom jako približili osmini finala. Oni u posljednjem kolu igraju protiv Engleske koja večeras igra protiv Škotske na Wembleyu.

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol, Modrić, Kovačić (od 87. Brozović), Perišić, Kramarić (od 62. Vlašić), Brekalo (od 46. Ivanušec), Rebić (od 46. Petković)

ČEŠKA: Vaclik, Coufal, Čelustka, Kalas, Boril, Holeš (od 63. Kral), Souček, Masopust (od 63. Hložek), Darida (od 87. Barak), Jankto (od 74. Ševčik), Schick (od 74. Krmenčik)