Real Madrid – Dinamo Zagreb 6:2

Imalo realni poznavatelji prilika u euro nogometu ne bi trebali biti iznenađeni velikom pobjedom Reala i teškim porazom Dinama u utakmici Lige prvaka koja se večeras (utorak) odigrala na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu.

Već u prvih desetak minuta utakmice sve je već bilo jasno, gosti iz Zagreba stigli su na noge nemilosrdnog i razgoropađenog nogometnog diva zvanog Real Madrid. Strašnu formu i golgeterske sposobnosti Mourinhova ekipa pokazala je i protiv hrvatskog prvaka. Po nekim nogometnim stručnjacima Real trenutno igra najbolji nogomet na svijetu i jednostavno melju sve što im dođe pod noge. Ovaj put stradao je Dinamo Zagreb.

Akcije i golovi Španjolaca tekli su kao po vrpci. Obrana Dinama nije izdržala niti minutu ipo jer je odlični Benzema zabio za vodstvo Reala od 1:0. Callejón je u 6. minuti povisio na 2:0. Već dvije minute kasnije Higuain zabija za 3:0. Dinamo je već u prvih osam minuta teško nokautiran i slutilo je na najgoru katastrofu koju su dinamovci doživjeli ikada u euro natjecanjima. Mourinhov stroj je i dalje opsjedao gol nemoćnog Ivana Kelave pa je u 20. minuti Mesut Özil povisio na 4:0. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme potpuno ista priča, Real i dalje ubojit i opasan. Nije se dugo čekalo na novo vodstvo madridskog tima, Callejon je u 49. minuti postavio rezultat od 5:0. Sve je izgledalo je kao golijada u kontinuitetu jer se Benzema u 65. minuti po drugi put uspio upisati u strijelce i povisiti na visokih 6:0. Mora se ipak reći da je Kelava skinuo par vrlo teških udaraca.

A onda zadnjih deset minuta Dinamo uspijeva zabiti dva gola i ovaj poraz s obzirom na protivnika kakav je Real Madrid učiniti sasvim prihvatljivim. Najprije je u 81. minuti Beqiuraj glavom smanjio na 6:1, a onda Ivan Tomečak u zadnjoj minuti na 6:2, prenosi abcportal.info.