Uz puno muke Hrvatska ipak došla do slavlja

Hrvatska košarkaška reprezentacija slavila je i u 4. kolu kvalifikacija za Eurobasket koji će se iduće godine održati u susjednoj nam Sloveniji.

Rezultatom 82:75 izabranici Jasmina Repeše slavili su protiv Austrije u Schwechatu, i to tek u samoj završnici susreta. Šest i pol minuta prije kraja utakmice rezultat je bio izjednačen (66:66), a onda je naša reprezentacija serijom 11:0 napravila nedostižnu zalihu za završnicu. Roko Ukić je u toj seriji postigao šest poena.

Do kraja susreta Austrija nije više uspjela ozbiljnije zaprijetiti, pa je Hrvatska stigla do četvrte pobjede iz isto toliko utakmica. Druga reprezentacija naše skupine C je Ukrajina koja je trenutno na omjeru 3-1, a jedini poraz doživjela je upravo protiv Hrvatske na svom parketu u 2. kolu.

Recimo i da je najbolji strijelac naše reprezentacije u večerašnjem susretu bio Bojan Bogdanović s 19 poena (4-6 za dva poena, 3-5 za tri, 2-2 slobodna bacanja), te da je najbolji junior Europe, Dario Šarić, ponovno dobio priliku Jasmina Repeše (12 i pol minuta) koju je iskoristio za osam poena, tri skoka, dvije ukradene lopte, te po jednu izgubljenu loptu i asistenciju.

U sljedećem kolu (30. kolovoza) Hrvatska je slobodna, a onda tri dana kasnije gostuje kod najlošije momčadi skupine, Cipra, koja je danas (ponedjeljak) poražena u Mađarskoj rezultatom 77:64. (net.hr)