Uvjerljivim trijumfom u Zenici Širokobriježani ostali na vrhu poretka

Nastavljen je pobjedonosni niz nogometaša Širokog Brijega. Igrači Gorana Sablića u velikom stilu odradili su i utakmicu na Bilinom Polju te s uvjerljivih 4:1 slavili protiv domaćeg Čelika čime su zadržali vrh prvenstvenog poretka.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Luka Menalo, koji je mrežu domaćina pogađao u 38., 39. i 80. minuti, a jedan zgoditak, onaj vodeći u 19. minuti, dodao je njegov suigrač iz mlade reprezentacije Stjepan Lončar. Strijelac gola za Čelik bio je Armin Duvnjak u 40. minuti.

Gosti iz Širokog Brijega su u 7. minuti kreirali prvu priliku, ali je Kazazić u zadnji tren očistio ispred Menala. Bio je to nagovještaj dosta sadržajne utakmice u kojoj su gosti došli s ulogom velikog favorita budući da su svakako bolja momčad od Čelika, a povrh svega domaćin je bio dodatno hendikepiran izostankom nekolicine ozljeđenih igrača.

U 13. minuti i Adilović je uputio prvi udarac u okvir gostujućeg gola, međutim nije bilo ozbiljnijih poteškoća za Bilobrka. Nedugo nakon toga dogodila se i jedna prošnja na istočnoj tribini Bilinog Polja, a kako se čini po reakciji publike djevojka je svome dragome rekla sudbonosno DA.

Široki Brijeg je u 19. minuti poveo zgoditkom Stjepana Lončara kojeg je Ćorić lijepo uposlio loptom, a ovaj još ljepše pogodio za širokobriješko slavlje.

Karajbić je u 28. minuti uz dosta poteškoća zaustavio pokušaj Menala koji je kroz obranu domaćina prolazio u stilu Lea Messija. Samo minutu kasnije širokobriješki napadač trese mrežu domaćih, ali suci zbog zaleđa poništavaju gol.

Bilobrk u 30. minuti zaustavlja dobar Šišićev pokušaj, a potom slijedi završnica poluvremena za pamćenje. Najprije Menalo u 38. minuti kao brzi vlak prodire po lijevoj strani, efektno se oslobađa Imamovića, a potom još ljepše pogađa za 0:2.

Samo minutu kasnije isti igrač na asistenciju Lončara postiže i gol za 0:3, a potom kao da su gosti prestali igrati, pa Armin Duvnjak u 40. minuti smanjuje na 1:3, već u 42. minuti isti igrač s pet metara promašuje nemoguće, dok udarac Mahmutovića u 44. minuti odlazi malo pored vratnice Bilobrkovog gola.

Mahmutović je prvi zaprijetio i u drugom poluvremenu. Naime, igrala se 53. minuta kada je Marković s gol crte izbacio loptu nakon što je spomenuti Mahmutović uputio udarac, međutim bila je to ujedno i jedina prava prilika Čelika u drugih 45 minuta. Gosti su primirili utakmicu čekajući nove prilike iz kontri, a upravo je nakon jedne takve Menalo desetak minuta prije kraja zabio i svoj treći gol, te postavio konačnih, lijepih i zasluženih 4:1.

ZENICA – Stadion Bilino Polje. Sudac: Haris Kaljanac (Sarajevo). Utakmica 14. kola PL BiH: Čelik – Široki Brijeg 1:4 (1:3). Strijelci: 0:1 Lončar (19), 0:2 Menalo (38), 0:3 Menalo (39), 1:3 Duvnjak (40), 1:4 Menalo (80).

NK ČELIK: Karajbić – Hasanhodžić, Jurković, Imamović, Kazazić, Kadrić, Šabanović, Šišić, Duvnjak, Mahmutović, Adilović. Šef stručnog stožera: Elvedin Beganović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Barišić, Bralić, Marković, Matić, Ćorluka, Kožul, Lončar, Ćorić, Čabraja, Menalo. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.