Uvjerljiva pobjeda Širokog nad Čelikom uz tri gola Ivana Krstanovića

Širokobriježani su opravdali ulogu favorita i u uvodnoj utakmici 3. Kola Premijerlige BiH slavili sigurnu pobjedu nad zeničkim Čelikom od 4:0. Posebno nadahnuto odigrao je iskusni Krstanović koji je zabio 3 gola, te tako izbio na vrh ljestvice strijelaca i privremeno bar Širokobriježane doveo na vrh prvenstvenog poretka.

Domaćin je bio oslabljen neigranjem Dine Ćorića (iščašio rame), međutim gosti iz Zenice nisu mogli računati na Mahmutovića i Salčinovića, ali zanimljivo ni na šefa stručnog stožera Kemala Hafizovića, koji nema potrebnu trenersku licencu, a kako je u Široki Brijeg stigao u bermudama nisu mu dopustili da ni kao službeni predstavnik kluba zauzme mjesto na klupi, pa je morao na tribine širokobriješkog stadiona, te su utakmicu s klupe vodili njegovi pomoćnici Pavle Skočibušić i Goran Brašnić.

Prva prilika na utakmici izrodila se u 5. minuti kada nakon slobodnjaka lopta dolazi do Ćorluke, međutim Matej Marković odlično brani njegov udarac. Dvije minute kasnije sjajno prolazi Menalo, no nedostaje mu snage da proslijedi pravu loptu za Čabraju koji se nalazio pred suparničkim golom.

Upravo je Čabraja u 9. minuti ubacio loptu iz kornera, ali pokušaj Josipa Ćorića biva loš i lopta odlazi preko protivničkog gola. Novo uzbuđenje također je kreirao Čabraja u 25. minuti kada izvrsno s lijevog krila pronalazi Begonju, koji malo kasni na loptu i njegov šut s desetak metara odlazi pored vratnice suparničkog gola. Begonja je pokušao i u 33. minuti sa 17 metara, no i to je bilo neprecizno.

Međutim, potom na scenu stupa iskusni Ivan Krstanović i u dvije minute postiže dva gola čime rješava pitanje pobjednika. Najprije ga u 35. minuti dubinskom loptom lijepo proigrava Ćorluka, a širokobriješki golgeter pravovremeno utrčava izbjegavajući zaleđe i iz blizine bez većih poteškoća loptu posprema u Markovićevu mrežu.

Igrala se 37. minuta kada je Lončar u akciji kroz središnjicu terena lijepo proigrao Krstanovića koji još jednom izbija sam pred suparnički gol i još jednom u maniri iskusnog strijelca zabija za već velikih 2:0.

Ćorluka je na isteku prvih 45 minuta odigrao još jednu odličnu akciju sjurivši se po toj desnoj strani, uslijedila je prizemna lopta u peterac gostiju, no za malo kasne i Čabraja i Krstanović pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 2:0.

Odmah na startu drugog dijela gosti iz Zenice prave trostruku izmjenu, pa tako iz igre izlaze Duraković, Adilović i Imamović, a umjesto njih ulaze Jaganjac, Šehić i Hafizović.

Širokobriježane to nije “zaplašilo” pa su već u uvodnih deset minuta nastavka postigli dva nova zgoditka i otišli na visokih 4:0. Menalo je u 51. minuti lijepo povukao i ostavio loptu za Begonju, a ovaj sa 18 metara postigao prekrasan gol pod rašlje suparničkog vratara, svoj prvijenac u širokobriješkom dresu, a već u 55. minuti Krstanović stiže do svog trećeg gola kada ga s lijeve strane proigrava Čabraja, a Krstanović primivši loptu na 18 metara kratko je povlači naprijed i ljevicom pogađa lijevi donji kut vratara Markovića.

Odmah nakon svog trećeg zgoditka Krstanović je zatražio izmjenu. Nismo vidjeli da je riječ o nekakvoj ozljedi, već je jednostavno možda čovjeku bilo dosta, pa je Sablić odmah reagirao i izvadio ga vani, a priliku pružio dojučerašnjem junioru Stipi Juriću.

Čabraja se u 62. minuti sam izborio za stopostotnu priliku, no izostala je prava realizacija, premda je mogao poslužiti i nekog od suigrača koji su čekali kao “zapete puške”, no bio je pomalo sebičan, pa je ta prilika otišla u nepovrat. Odmah u idućoj minuti kontra gostiju koju je istrčao Kouadio, ali u svom debiju za Čelik umjesto gola napadač iz Obale Bjelokosti pogodio je vratnicu gola Luke Bilobrka.

Desetak minuta nakon ulaska Stipe Jurića Sablić je odlučio pružiti šansu još jednom dojučerašnjem junioru, pa je Bože Vukoja ušao umjesto Josipa Ćorića. Dvadesetak minuta prije kraja dogodio se jedan nezgodan sudar Kouadija i Bralića, a sudac Musa dodijelio je napadaču gostiju žuti karton što je ujedno bila prva javna opomena na večerašnjem susretu.

U 82. minuti dogodio se i prvi udarac u okvir domaćeg gola, međutim Bilobrk je zaustavio pokušaj Kouadia, pa su Zeničani i nakon trećeg kola na nuli u rubrici broj postignutih golova. Barišić je u 84. minuti imao pokušaj za domaće, ali je lopta otišla iznad gola, dok je vratar Marković u 86. minuti zaustavio novi pokušaj Luke Begonje. Na kraju je i Šišić imao pokušaj za Čelik, ali je šutirao pored gola, pa je ostalo tih 4:0.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 1.000. Sudac: Mateo Musa (Čitluk). Utakmica 3. Kola PL BiH: Široki Brijeg – Čelik 4:0 (2:0). Strijelci: 1:0 Krstanović (35), 2:0 Krstanović (37), 3:0 Begonja (51), 4:0 Krstanović (55). Žuti kartoni: Kouadio (Čelik). Igrač utakmice: Ivan Krstanović (Široki Brijeg).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorluka, Barišić, Bralić, S. Marković, Begonja, J. Ćorić (od 67. Vukoja), Lončar, Menalo, Čabraja, Krstanović (od 57. Jurić). Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

ČELIK: M. Marković, Udovičić, Hasanhodžić, Duraković (od 46. Jaganjac), Adilović (od 46. Šehić), Kadrić, Duvnjak, Ćemalović, Imamović (od 46. Hafizović), Šišić, Kouadio. Trener: Pavle Skočibušić.