Uvjerljiva pobjeda Plemića: Bilbija s četiri pogotka “ugasio” Zvijezdu 09

U zaostaloj utakmici 5. kola Premijer lige BiH HŠK Zrinjski Mostar uvjerljivo je svladao FK Zvijezdu 09 iz Bijeljine i naposljetku slavio s velikih 5:2, a četiri pogotka zabio je Nemanja Bilbija.

Zrinjski je pod vodstvom Blaža Sliškovića na domaćem terenu odlično otvorio susret i pogotkom Nemanje Bilbije na asistenciju Čirjaka već u 6. minuti stigao do početnog vodstva.

Domaćini su nastavili kontrolirati ritam utakmice i bili su dominantni na terenu, dok su gosti svoje prilike vrebali iz kontri.

Nakon kratke “uspavanke” oko sredine prvog poluvremena, Plemići su  u 32. minuti gotovo malonogometnom akcijom pred vratima gostiju stvorili izglednu priliku koju je golom za 2:0 okrunio Samir Bekrić.

Do kraja prvog poluvremena izabranici Bake Sliškovića imali su još dvije izgledne šanse, ali je novi pogodak u mreži Zvijezde 09 završio u 55. minuti, nakon druge uspješne suradnje Čirjaka kao asistenta i Bilbije kao strijelca.

Pet minuta kasnije Miljan Govedarica smanjio je na 3:1, a prekrasan pogodak s desne strane pljeskom je nagradila publika na Stadionu pod Bijelim brijegom.

Domaćine nije uspavala relativno sigurna prednost. Bilbija je u 70. minuti nakon izvrsne solo akcije zabio za 4:1 i svoj hat-trick, a sedam minuta kasnije na asistenciju Bekrića zabio je i svoj četvrti pogodak, što je publika nagradila ovacijama kada je tri minute kasnije napustio travnjak.

Zvijezda 09 je u 82. minuti iskoristila neopreznost obrane Zrinjskog, što je neumoljivo sankcionirao Kristijan Tojčić smanjivši na 5:2, što je bio i konačan rezultat susreta.

Plemići su ovom pobjedom izbili na četvrto mjesto Premijer lige BiH i stigli na bod zaostatka za momčadi Širokog Brijega, a momčad Blaža Sliškovića u subotu putuje na susret protiv FK Krupa.

Rezultati by SofaScore

HŠK Zrinjski Mostar: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Bekrić, Jović, Pezer, Marković, Hairlahović, Rustemović, Bilbija.

FK Zvijezda 09: Dejanović, S. Filipović, Krajišnik, Tripković, Zlatković, Tojčić, M. Filipović, Osmanagić, Škahić, Babić, Govedarica.