Uvertira pred derbi: Kadeti i juniori Širokog poraženi od Željezničara

Kadeti Nogometnog kluba Široki Brijeg poraženi su u subotu u Sarajevu od Željezničara 3:0 u susretu 14. kola Omladinske Premijer lige BiH za juniore.

Domaćini su kontrolirali igru u prvom dijelu susreti te su uspostavili terensku inicijativu. U vodstvo su došli u 34. minuti kada je Šušić pogodio glavom nakon ubačaja Nuhanovića iz kornera. Na otvaranju drugog poluvremena Željezničar je udvostručio vodstvo preko Lukovca. Konačnih 3:0 postavio je Hasanović sredinom drugog poluvremena.

Željezničar: Demirović, Mešić, Duraković, Šušić, Zilić, Nuhanović, Hasanović, Šehić, Mujić i Spahić.

Široki Brijeg: Perković, Brkić, Musa, Vidović, Marić, Marušić, Pirić, Bilać, Zovko, Medić i Lasić.

Nakon kadeta, na teren su izašli juniori Željezničara i Širokog Brijega, a u odličnoj utakmici 14. kola Omladinske Premijer lige BiH za juniore, na kojoj je ”palo” šest pogodaka, slavio je domaćin 4:2.

Željezničar je odlično otvorio utakmice te su preko Žerića i Mujahića došli do vodstva od 2:0, a gosti su preko Boje do kraja prvog poluvremena uspjeli smanjiti na 2:1. Isti igrač pogađa za 2:2 na otvaranju drugog dijela susreta. No, do kraja su domaći juniori preuzeli terensku inicijativu te su preko Jusufija i Hrvanovića osigurali pobjedu od 4:2.

Željezničar: Karavdić, Beširević, Šabanadžović, Velić, Kurtović, Jusufi, Džindo, Mujagić, Žerić, Hajdarević i Hrvanović.

Široki Brijeg: Zlomislić, Marić, Pušić, Nikić, Bukač, Mašić, Bojo, Milićević, Vukoja, Dedić i Knežević.

Seniori ovih klubova igraju u nedjelju na Pecari s početkom u 16.30 sati u derbiju 14. kola Premijer lige BiH.