“Ustaša” Lendrić sve zaboravio pa i dalje zabija za Željezničar!

Željezničar je na Kupresu odigrao prvu pripremnu utakmicu i sa minimalnih 1:0 svladao Krupu, a taj jedini gol zabio je Ivan Lendrić iz kaznenoga udarca!

Mnogo se po završetku sezone govorilo o tome kako najbolji strijelac Premijerlige BiH napušta ovaj klub zbog psovanja “ustaške” majke od strane dijela Željinih “navijača”, no očigledno su igrač i klub ponovno pronašli zajednički jezik, pa Lendrić i dalje nosi “sveti” dres i trese suparničke mreže.

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Kjosevski – Stevanović, Osmanković, Graovac, Stanić – Radinović, Blagojević – Zec, Zeba, Zakarić – Lendrić.

Krupa je prva prijetila preko Milutinovića koji je iskosa šutirao preko gola, a zatim je Zec prošao pored Jašarevića, ali je udarac ispred gola izblokirao Vukotić.

Ipak, već u 10. minuti Željo je poveo s 1:0. Strijelac s 11 metara je Ivan Lendrić. Stevanović je zatim u 21. minuti snažno šutirao, a Kutić obranio. Zec je imao pokušaj pored gola, a do isteka prvog dijela golman Krupe Kutić je sjajno zaustavio i pokušaj Zebe.

U nastavku Petrović se odlučio za sljedećih 11: Bobić (od 70. Fejzić) – Šehić, Bogičević, Džindo, Beširević – Hasanović (od 75. Šabanadžović), Marković (od 78. Hajdarević) – Hrvanović, Žerić, Beganović (od 70. Nikolić) – Zajmović.

Ipak, pravih šansi na obje strane gotovo da nije bilo u drugom poluvremenu. Najbolju je propustio igrač Krupe Stefan Dabić u 86. minuti kada je bio neprecizan iz blizine i do kraja je ostalo 1:0 u korist Željezničara, koji na Kupresu nastavlja pripreme pred utakmice pretkola Europske lige s crnogorskom Zetom.