Urugvajci predvođeni Cavanijem aktualne europske prvake poslali kući

Urugvaj je svladao Portugal rezultatom 2:1 u susretu osmine finala na Olimpijskom stadionu Fišt u Sočiju.

Prvo poluvrijeme obilježio je sjajni rani gol Edinsona Cavanija. Urugvajci su fantastičnim pogotkom glavom Cavanija već u sedmoj minuti došli do vodstva od 1:0 protiv aktualnoga europskog prvaka Portugala.

Urugvaj je i u nastavku bio bolji. Portugalci su pokušavali doći do izjednačenja, ali Urugvaj nije popuštao. Urugvajci su igrali na rezultat, držeći Portugalce na distanci tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

U drugo poluvrijeme Portugal je ušao odlučnije. Pepe u 55. minuti pogađa glavom iz prekida i vraća utakmicu u egal.

Portugal je nastavio pritiskati, ali Cavani s druge strane ubrzo uzvraća.

U 62. minuti desnom nogom sjajno je pogodio s ruba šesnaesterca u dalji kut i tako doveo Urugvaj do vodstva od 2:1.

Urugvaj je osvojio skupinu A kao jedina momčad, uz Hrvatsku i Belgiju, koja je upisala sve tri pobjede, dok je Portugal grupnu fazu prvenstva završio na drugom mjestu iza Španjolske s dva remija i jednom pobjedom.

Francuska i Urugvaj susret četvrtine finala igrat će 6. srpnja u Nižnji Novgorodu u 16 sati. Francuska je svladala Argentinu ranije danas rezultatom 4:3.