Urugvaj se nije plasirao u osminu finala unatoč pobjedi nad Ganom

Posljednjeg dana odigravanja grupe faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Katru, u grupi H sastali su se Gana i Urugvaj.

Ekipa Urugvaja je rezultatom 2:0 pobijedila Ganu. Gana je imala priliku povesti iz penala u 21. minuti. Jordan Ayew zapucao desnom nogom, ali urugvajski golman Rochet je zaustavio udarac.

Na odbijenu loptu natrčao je Kudus kojeg je Rochet zakačio rukom po gležnju.

Sudac je pokazao na bijelu točku, ali Rochet je obranio loš udarac Andre Ayewa. Mnoge je to podsjetilo na četvrtfinale SP-a 2010. godine, kada je Asamoah Gyan promašio penal nakon Suarezovog ‘rukometa’.

Pobjedu Urugvaja uvelike je osigurao ofenzivni veznjak brazilskog Flamenga Giorgian De Arrascaeta s dva gola u prvom dijelu. Najprije je u 26. minuti ubačaj s desne strane došao je do Luisa Suareza, El Pistolero je zaljuljao čuvara i pucao, golman Gane obranio, ali De Arrascaeta je natrčao i glavom zabio u prazan gol.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 nakon prekrasne malonogometne akcije Urugvajaca s više brzih dodavanja. Suarez je na kraju prebacio loptu za De Arrascaetu, a on ju je iz voleja zakucao ispod ruke Zigija.

Suarez je danas odigrao svoju uvjerljivo najbolju utakmicu na turniru.