United u Southamptonu u 5 minuta nadoknadio dva gola zaostatka

Manchester United vratio se u život kod Southamptona u 14. kolu Premier lige. Gubila je Mourinhova momčad s 2:0, a onda u 34. i 39. minuti preko Romelua Lukaku i Andera Herrere stigla do 2:2, što je konačan rezultat utakmice.

Crveni vragovi od samog početka dali su naznaku da će se mučiti u ovoj utakmici, a potvrdio je to domaćin u 13. minuti. Sjajni Stuart Armstrong, koji čak i nije prirodni napadač u svojoj momčadi, zabio je gol za vodstvo Svetaca. Zanimljivo, u prvih osam kola ove sezone nije zabio nijedan zgoditak, a ovo mu je treći u posljednja dva susreta za Southampton, prenosi Index.hr.

I nije se United uspio ni opraviti od šoka, a David De Gea morao je izvaditi novu loptu iz svoje mreže. U 20. minuti ekipa Marka Hughesa dobila je slobodnjak na nekih 18 metara od gola, odgovornost je preuzeo Portugalac Cedric Soares i smjestio loptu u same rašlje De Geinih vrata. Ni magični Španjolac nije mogao ništa kod ovog udarca.

Redatelj je odmah pokazao na Sir Alex Fergusona i Bobbyja Charltona, dvije Unitedove legende, koje su se čudom čudile pogotku Southamptonovog beka. Zanimljiv je i podatak da je Soaresu to prvi gol u Premier ligi nakon gotovo pet godina. Prošli put zabio je u rujnu 2013. godine, prije točno 1891 dana.

Međutim, United je ubrzo ublažio zaostatak. U 34. minuti Romelu Lukaku zabio je nakon dugo vremena na asistenciju Marcusa Rashforda te smanjio rezultat protiv 16. ekipe u prvenstvu. Robusni Belgijac prvi je od igrača iz elitnog ranga koji je Southamptonu zabio pet golova, a bio mu je ovo prvi pogodak još od sredine rujna.

I onda, svega pet minuta kasnije – 2:2. Ponovno je Rashford sjajno prošao do desnoj strani i ubacio na prvu vratnicu, gdje je natrčao Ander Herrera i majstorski petom zabio za Unitedov povratak u život.

U nastavku utakmice nije bilo pogodaka. Mourinho je uvođenjem Lingarda i Martiala lovio sva tri boda na gostovanju, ali ih na kraju nije ulovio.