Ukrajinci razbili neprepoznatljivu Srbiju

Srbija je u svojoj drugoj utakmici u skupini B kvalifikacija za Europsko prvenstvo doživjela najteži poraz otkako nastupa kao samostalna država. U Ukrajini je izgubila sa 5:0.

Katastrofa Srbije počela je u 26. minuti kada je Cigankov matirao Dmitrovića nakon sjajnog prodora Karameva. Dvije minute kasnije novi duel Cigankova i Dmitrovića nakon pogreške gostujuće momčadi i lijep pogodak ofenzivca domaćih.

Odmah na početku drugog poluvremena Konopljanka je s ruba kaznenog prostora zabio treći gol, a Jaremčuk je u 59. minuti iskoristio novu neopreznost gostiju i usamljen lako matirao Dmitrovića. Konačan rezultat postavio je Konopljanka u 74. minuti nakon kontranapada.

Zanimljivo, pola sata prije kraja je izbornik Srbije Mladen Krstajić počeo čuvati rezultat uvođenjem Fejse umjesto ofenzivca Ljajića koji je od nemoći umalo zaplakao pri izmjeni.

Na kraju su s 5:0 još i dobro prošli jer su Ukrajinci mogli slaviti i uvjerljivije. Srbija je imala samo pet udaraca i jedan u okvir domaćeg gola, a Ukrajinci su čak 22 puta tukli prema gostujućem vrataru, prenosi Index.hr.

Srbija ima jedan bod, a Ukrajina šest bodova više s utakmicom više. Na Europsko prvenstvo plasirat će se prve dvije momčadi iz svake skupine, a u ovoj skupini je favorit Portugal.