Ukrajina ima dronove s dometom 2.000 km, nose bombe teške 250 kg

Ukrajinska vojska odnedavno koristi dalekometne dronove sposobne preletjeti i do 2.000 kilometara i nositi bombu težine 250 kilograma,

Uvođenje ovog drona opisano je kao “plod razvoja naoružanja” i potencijalno prijelomni trenutak na bojnom polju.

Ali, ukrajinska vojska nije otkrila broj dronova u upotrebi niti dodatne detalje o njihovim manevarskim sposobnostima.

Ruska propaganda stalno tvrdi da je oborila takve letjelice, ali eksplozije u vojnim industrijskim kompleksima, rafinerijama i skladištima oružja sugeriraju suprotno – navodi se u priopćenju ukrajinskih snaga.

Ukrajina redovito lansira dalekometne dronove na ruske naftne objekte kako bi poremetila snabdijevanje gorivom ruske vojske i smanjila ruske prihode od trgovine energentima koji su ključni izvor financiranja ratnih napora Rusije.

(www.jabuka.tv)

Komentari:

Zadnje dodano

  • Nogomet
  • Sport

Brazilci zbog Ancelottija ukinuli jedno pravilo

Carlo Ancelotti službeno je imenovan za novog izbornika Brazila, a 65-godišnji Talijan napustit će Real…

6 sati prije
  • Vijesti

Odgođeno suđenje Denisu Buntiću

Odgođeno je prvo ročište bivšem hrvatskom rukometnom reprezentativcu Denisu Buntiću za nasilje u obitelji i…

6 sati prije
  • Vijesti

Novinarku “Provjerenog” ošamarili tijekom snimanja priloga

Novinarska ekipa Nove TV napadnuta je tijekom snimanja priloga za emisiju "Provjereno" o višegodišnjoj devastaciji…

7 sati prije
  • Vijesti

Okončano proširenje graničnog prijelaza Gorica – Vinjani Donji

Projekt proširenja kapaciteta na graničnom prijelazu Gorica – Vinjani Donji uspješno je završen i stavljen…

7 sati prije
  • Magazin
  • Zanimljivosti

Širokobriješki maturanti uručili vrijednu donaciju Udruzi Down sindrom “Suncokreti”

Maturanti Srednje strukovne škole Široki Brijeg uručili su vrijednu donaciju Udruzi Down sindrom “Suncokreti”. Na…

8 sati prije
  • Auto-Moto
  • Banner

Oldtimeri ponovno voze kroz Hercegovinu: Rally “4 grada” kreće iz Širokog Brijega

16. po redu Međunarodni Rally starodobnih vozila "4 grada Hercegovine" održat će se u subotu,…

9 sati prije