U velikom derbiju bh. košarke Široki WWin svladao Igokeu (85:77)

U prvom ovosezonskom derbiju košarkaške Lige 6 aktualni prvaci BiH, košarkaši Širokog WWina su večeras na svojoj Pecari pred oko 3000 gledatelja slavili pobjedu protiv momčadi Igokee iz Aleksandrovca (85:77).

U utakmicu iz koje pobjeda donosi veliku prednost domaćeg parketa u eventualnom finalu obje momčadi su ušle smireno čekajući grešku protivnika. Igralo se u potpunom egalu, što je pokazao i rezultat na koncu prve četvrtine (24:24). U istom ritmu otvorena je i druga četvrtina. Sredinom druge četvrtine suci su s nekoliko diskutabilnih odluka unijeli veliku nervozu u igri domaćih. Posebice u 16. minuti kada su svirali četvrtu osobnu grešku Borisu Baraću na što je s velikim negodovanjem reagirala klupa domaćih, ali i cijela dvorana. To su znalački iskoristili gosti, pa serijom 0:10 stižu do velike prednosti od +8 koševa (34:42). No, pravovremenom reakcijom trenera Damira Vujanovića koji je smirio svoje igrače, Široki je uspio smanjiti do poluvremena na samo -2 (42:44).

Vrlo dobra igra Širokog u nastavku, posebice u trećoj četvrtini odredila je pobjednika današnjeg derbija. Široki je u potpunosti preuzeo konce igre u svoje ruke. Na krilima Šakića i mladog Bošnjaka koji je pogodio tricu na isteku treće četvrtine Široki je u zadnju četvrtinu ušao s prednošću od +8 koševa (65:57). Tu prednost su znalački uspjeli održati do kraja utakmice tako da su na kraju slavili potpuno zasluženo pobjedu protiv Igokee (85:77).

Prvo ime susreta bio je Željko Šakić sa 23 koša i 9 skokova. Odličnom igrom njemu se pridružio 17-godišnji Domagoj Bošnjak koji je ubacio 12 koševa, dok je Jones dodao 11 koševa. Kod gostiju je prednjačio Hammonds sa 21 košem i 6 asistencija, Brkić je ubacio 13, bivši igrač Širokog Siniša Štemberger je dodao 12 koševa, a Jorović 11. (ABCportal.info)