U velikoj drami Široki pobijedio Slobodu za finale i ABA 2 ligu

Nošen fantastičnom atmosferom na tribinama Široki je s 76:72 svladao Slobodu i time se plasirao u finale Prvenstva BiH i osiguran nastup u ABA 2 ligi sljedeće sezone.

Na početku utakmice gledali smo nervoznu košarku s obje strane o čemu govori i podatak da je Mateo Drežnjak već nakon prve dvije minute skupio tri osobne pogreške.

Dvoranom je ubrzo počelo odzvanjati “Široki šampion”, što je igračima dalo dodatni motivi u posljednjih pet minuta prve četvrtine rade seriju 20:6 i prvu dionicu završavaju s ugodnih 30:16.

Domaćin je u drugoj četvrtini nastavio gdje je stao u prvoj. Vrlo agresivnom i discipliniranom igrom u obrani, a brzom i pametnom u napadu, održavali su dvoznamenkastu prednost. Sloboda nije imala odgovor na takvu igru Širokog i na predah se odlazi s rezultatom 44:28.

U trećoj četvrtini dolazi do velikog pada u igri Širokog. Sloboda je pojačala igru u obrani, šut je proradio u napadu i serijom 17:0 vraćaju se u utakmicu. Igrači Danijela Jusupa ipak uspijevaju zadržati prednost i u posljednju četvrtinu ulaze s vodstvom 55:53.

Domaćin je sjajnim prvim poluvremenom stvorio finu prednost, ali Sloboda u trećoj četvrtini hvata priključak

Sloboda šest minuta do kraja utakmice dolazi do izjednačenja, prvog nakon 10:10. Ipak, Široki se na pogon Jure Zubca, koji je kapetanski poveo ekipu, vraća u vodstvo. U dramatičnoj završnici Široki je slobodnim bacanjima Darija Drežnjaka osigurao veliku pobjedu.

Široki se ovom pobjedom plasirao u finale Prvenstva BiH, ali i osigurao nastup u ABA 2 ligi sljedeće sezone.

Najefikasniji u redovima Širokog bio je Mateo Drežnjak s 19 poena, dok su Goran Filipović i Jure Zubac dodali 14 odnosno 13 poena. Kod gostiju se istaknuo Danilo Šibalić s 18 poena.

Ovo je Širokom i Slobodi bila sedma međusobna utakmica u sezoni, te šesta pobjeda momčadi s Pecare.

Treba pohvaliti i fantastičnu atmosferu na tribinama na kojima se okupilo oko 3000 navijača.

Široki je do pobjede stigao nošen fantastičnim navijačima

Široki će u finalu igrati protiv Sparsa koji su nešto ranije s 79:71 svladali Zrinjski.

Pogledajte fantastičnu atmosferu i navijanje na Pecari!