U Srbiji rođena zdrava beba teška samo 350 grama

U beogradskom porodilištu Ginekoliško-akušerske klinike “Narodni front” prije tri tjedna rođena je beba od 350 grama, što je čini najmanjim novorođenčetom koje je preživjelo u Srbiji, piše “Blic”.

Po riječima načelnice porodilišta u GAK “Narodni front” prof. dr Snežane Rakić, zdravstveno stanje djevojčice, rođene u 28. tjednu, je dobro.

Beba je zbog zastoja u rastu rođena sa samo 350 grama, prije određenog termina. “Zastoj u rastu je jako redak slučaj i može se javiti zbog brojnih razloga, a najčešće su hipertenzija, promjene na posteljici ili genetske anomalije. Kod ove bebe radi se o veoma teškom zastoju.Tako malene bebe obično bivaju ispod 20 tjedana“, rekla je Rakić.

Dodala je kako, u 28. tjednu, beba teže oko jednog kilograma.

Ovo je najmanja beba rođena u Srbiji, a prije nje rekord je držao Vuk, koji se rodio u 24. tjednu sa samo 470 grama zbog greške liječnika, zaključila je Rakić.

(www.jabuka.tv)

Komentari:

Zadnje dodano

  • Crna kronika
  • Vijesti

Sukob u splitskom zatvoru: Slomljena čeljust osumnjičenom za silovanje Splićanke

U splitskom zatvoru došlo je do fizičkog sukoba u kojem je teško ozlijeđen 29-godišnji Britanac…

8 sati prije
  • Nogomet
  • Sport

Bruno Marić: “Postao sam teret hrvatskom nogometu – povlačim se”

Nakon pobune Hajduka pala je odluka o budućnosti Brune Marića, a svoje stajalište iznio je…

8 sati prije
  • Magazin
  • Showbiz

Život ih nije mazio: Dino Merlin u depresiji,Hanka dvaput klinički mrtva, Halid bez oka

Zvijezde su samo ljudi, baš kao i svi mi, pa se i one susreću s…

8 sati prije
  • Nogomet
  • Sport

Eksplozivna ispovijest Brune Petkovića: “Boban me otjerao, ponašao se kao da ima bipolarni poremećaj”

Bruno Petković prvi put se oglasio nakon što je napustio Dinamo i potpisao za turski…

9 sati prije
  • Magazin
  • Zanimljivosti

Enis Bešlagić ponovno u Hercegovini: “Da sam ja neko” stiže u Herceg etno selo

Nakon više od 200 izvedbi širom regije i svijeta, emotivna monodrama Enisa Bešlagića “Da sam…

9 sati prije
  • Tehnologija

Google priznao: Sustav ranog upozorenja na potres nije uspio tijekom katastrofalnog potresa u Turskoj

Google je priznao da njihov sustav za rano upozoravanje na potrese nije ispravno reagirao tijekom…

10 sati prije