U Posušju turnir mjesnih zajednica osvojila ekipa s jednom pobjedom

Gradac je pobjednik Malonogometnog turnir mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti Općine Posušje.

U finalu igranom u petak navečer Gradac je boljim izvođenjem penala s 3:1 slavio protiv Marasovog Briga. U prvih 40 minuta nije bilo pogodaka.

Nevjerojatno zvuči podatak kako je pobjednička ekipa Graca osvojila turnir sa samo jednom pobjedom, ako ćemo računati regularno vrijeme od 40 minuta igre. Slavili su u prvom kolu, a ostalih pet utakmica su odigrali neriješeno, bez pobjednika, a u nokaut fazi su došli do naslova izvođenjem šesteraca.

U utakmici za treće mjesto Rastovača je s 3:2 pobijedila Meljakušu, a sva tri pogotka za pobjedničku momčad postigao je Vladimir Čutura.

Inače, turnir se odigravao u organizaciji HŠK Posušje i Športskog saveza općine Posušje.

Pobjedničkoj momčadi, uz pehar i medalje, pripala je novčana nagrada od 2.000 KM. Drugoplasirani su osvojili 1.000 KM, a trećeplasirani 500 KM.

Titula najboljeg igrača turnira pripala je Slavenu Dumančiću. Najboljim vratarom proglašen je Mario Begić, a najbolji strijelac turnira je Marko Polić.

Gradac će predstavljati Posušje na završnici Lige Hercegovine.