U posljednjoj utakmici na Pecari Široki pobijedio Radnik

Nogmetaši Širokog Brijega pobijedili su Radnik iz Bijeljine rezultatom 2:1, uz pogotke Vukoje i Jurića.

Po vrlo teškom i klizavom terenu odigran je ovaj dvoboj u pretposljednjem kolu Premijer lige Bih. U utakmici koja nije imala neki velik rezultatski značaj, kao bolji protivnik pokazao se domaći Široki Brijeg.

Sedloski je kako je i najavio u ovom dvoboju dao priliku igračima s manjom minutažom, pa su se u prvom sastavu našli vratar Martin Zlomislić, Josip Kvesić i Zvonimir Vukoja, a u vrhu napada zaigrali su i Stipe Jurić i Borna Petrović.

Početak utakmice protekao je u igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena, bez nekih prvaih prigoda. Široki je kontrolirao posjed lopte ali nije uspijevao ozbiljnije ugroziti vrata Lučića.

Ipak obrana Radnika je kaptulirala u 16. minuti, nakon vrlo lijepe akcije Širokog.

Marić je preciznom loptom izbacio Kvesića na lijevoj strani, koji potom dodaje Vukoji u šesnaestercu a on lijepim odmjerenim udarcem pogađa za vodstvo domaćih.

Prvijenac Zvonimira Vukoje u dresu Širokog Brijega

Bio je to prvijenac mladog Vukoje u dresu Širokog Brijega.

Široki je nakon tog pogotka i dalje nastavljao napadati.

U 28. minuti Radnik je nakon jedne polukontre imao dobru šansu preko Jovana Motike, čiji udarac brani vratar Širokobriježana Zlomislić.

Četiri minute kasnije prijeti Jurić. Nakon dobrog ubačaja Eliomara iz kornera, mladi napadač Širokog je u naletu, ali njegov udarac odlazi za malo pored gola gostiju.

Nakon toga, dobru solo akciju imao je danas vrlo dobri Vukoja, izmiješao je dvojicu trojicu igrača Radnika i dobro šutirao ali njegov udarac odlazi pored gola.

Pred kraj  prvog poluvremena (41. minuta) Široki stiže i do drugog pogotka. Nakon sjajnog desnog ubačaja Dine Ćorića s desne strane, loptu odlično u skoku prihvaća Stipe Jurić i glavom pogađa za 2:0.

Mladi napadač Širokog Brijega Stipe Jurić udvostručio je vodstvo domaćih

Nastavak utakmice donio je sličnu igru kao i u prvom poluvremenu, Široki je bio taj koji je diktirao tempo igre na terenu.

Teren je postajao sve teži pa je prave prigode bilo sve teže stvoriti.

Široki je zaprijetio za povećanje vodstva u 62. minuti preko Vukoje nakon proigravanja Petrovića, ali Vukojin udarac zaustavio je Lučić.

Pet minuta kasnije nakon velike gužve u šesnestercu gostiju šutirali su Petrović i Jurić, ali njihov udarac obranjen je na gol liniji, pri čemu je bilo sumnjivo je li lopta pogodila u ruku nekog od igrača Radnika.

Radnik je pred kraj utakmice došao do smananjenja rezultata preko Bradonjića nakon smušenosti u obrani domaćih.

Široki je s ovom pobjedom osigurao treće mjesto na ljestvici i još ga očekuje gostujuća utakmica protiv Čelika u Zenici u posljednjem kolu.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Barišić,  Kovačić, Ćorić, Enin, Marić,  Eliomar (od 57. Marušić), Vukoja, Petrović (od 70. Kožul), Jurić

FK RADNIK: Lučić, Simonović, Mekić, Vasić (od 30. Sušić), Hairilahović,  Maksimović, Đurić, Motika (od 36. Bradonjić), Šubert, Merajić (od 57. Srećković), Hadžić.