Foto: Lamborghini
Osim već izvrsnih uvjeta rada, visokih primanja i brojnih beneficija, zaposlenici sada uživaju i u četverodnevnom radnom tjednu, pružajući im nevjerojatnu ravnotežu između poslovnog i privatnog života.
Radnici koji rade u dvije smjene izmjenjivat će radni tjedan od četiri i pet dana, što znači da će godišnje raditi čak 22 dana manje od standardnog radnog kalendara.
Oni koji rade u tri smjene s noćnim radom imat će još bolje uvjete, s dva tjedna manje rada tijekom normalnog radnog tjedna i ukupno 31 dan manje godišnje. Ova promjena ne samo da poboljšava radnički životni standard, već također potvrđuje da se pravilno upravljani kraći radni tjedni mogu spojiti s povećanjem produktivnosti.
Ovaj revolucionarni dogovor rezultat je intenzivnih pregovora između sindikata i poslodavaca, a mnogi su ga nazvali povijesnim. Ovo je prvi put u autoindustriji da radnici ostvaruju beneficije kraćeg radnog tjedna uz istovremeno povećanje plaća. Bonusi su povećani za 50 posto, a radnici će dodatno primiti bonus od 1000 eura u prosincu.
Podrška konceptu kraćeg radnog tjedna raste diljem Europe, a ova inicijativa podržana je i istraživanjima koja pokazuju da zaposlenici koji imaju više slobodnog vremena postaju produktivniji tijekom radnog vremena. Pored toga, dulje ostaju na poslu, a vjerojatnost korištenja bolovanja značajno se smanjuje.
(www.jabuka.tv | Foto: Lamborghini)
Ruski raketni napad na vojnu vježbu u ukrajinskoj pograničnoj regiji Sumy usmrtio je šest vojnika…
Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine je prošlog mjeseca usvojio Zakon o izmjenama i…
Policijski službenici Federalne uprave policije u srijedu su pod nadzorom Županijskog tužiteljstva Unsko-sanske županije proveli…
Mostar Summer Fest donirat će 50% prihoda od svih prodanih ulaznica u razdoblju od 21.…
Manchester City je objavio da će Kevinu De Bruyneu podignuti spomenik ispred njihovog stadiona. Legendarni…
Bosanskohercegovački stručnjak i legenda Željezničara Admir Adžem (52) novi je trener Plavih s Grbavice. Adžem,…
Komentari:
I ostale usjeve sijat ce se manje a prihodi ce biti veci.
Od iste place ce momtrositi vise a vise ce mo stedjeti.
U novograrnjama ce se raditi manje a zgrade ce biti brze gotove.
Ucit ce mo manje a znati vise.
Itd. Itd. Itd. Itd.