U jednom od najboljih mečeva Đoković pobijedio Nadala za finale Wimbledona!

U jednom od najboljih, ako ne i najboljem meču u Wimbledonu svih vremena, i to možemo reći bez imalo pretjerivanja, Novak Đoković slavio je protiv Rafaela Nadala u polufinalu Wimbledona. Bilo je 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8 za Đokovića, koji će igrati za titulu protiv Kevina Andersona.

Đokovića i Nadala prekinuo je mrak u petak navečer kod vodstva srbijanskog tenisača 2:1 u setovima. Danas su nastavili u 14 sati i nakon sat vremena vrhunskog tenisa Nadal je poravnao rezultat na 2:2.

Peti set ponudio je možda i najbolji tenis u Wimbledonu ikad viđen. Bile su to brutalne izmjene, nevjerojatna mentalna snaga u krucijalnim situacijama gema i na kraju spektakularni završetak nakon 18 odigranih gemova u setu i 90 minuta tenisa, piše Gol.hr.

Đoković je spasio svih pet break-lopti, a Nadal dvije, prije nego li ga je Đoković breaknuo kod rezultata 9:8 u njegovu korist.

Đoković se nakon malo manje od dvije godine vraća u finale Grand Slam turnira, gdje je posljednji put igrao 2016. na US Openu. U nedjelju će loviti svoj 13. Grand Slam naslov, a suparnik će mu biti lanjski finalist US Opena Anderson, koji je u četvrtfinalu eliminirao Rogera Federera, a u polufinalu Johna Isnera rezultatom 26:24 u petom setu!

Đokoviću će to biti peti nastup u finalu Wimbledona, tri je puta slavio (2011, 2014, 2015), a jednom je izgubio u finalu (2013).

Đoković i Anderson dosada su se sastali šest puta i omjer pobjeda je 5-1 za Đokovića. U Wimbledonu su se sastali dva puta, 2011. je Đoković bio bolji sa 6-3, 6-4, 6-2, a 2015. sa 6-7 (6), 6-7 (6), 6-1, 6-4, 7-5.

Wimbledon, polufinale:

Novak Đoković (Srb/12) – Rafael Nadal (Špa/2) 6-4, 3-6, 7-6 (9), 3-6, 10-8

Kevin Anderson (JAR/8) – John Isner (SAD/9) 7-6 (6), 6-7 (5), 6-7 (9), 6-4, 26-24