U hercegovačkom derbiju Široki uvjerljiv protiv Zrinjskog

U hercegovačkom derbiju igranom na Pecari košarkaši Širokog pobijedili su mostarski Zrinjski 95:78 u susretu trećeg kola Lige 12 košarkaškog prvenstva BiH.

Široki je tako ostvario svoju drugu pobjedu, a Zrinjski je i dalje bez pobjede.

Zrinjski se držao samo u prvoj četvrtini koju je Široki osvojio rezultatom 21:19, a susret je riješen praktično u drugoj četvrtini. Domaćini su tada zabili 35 koševa te na odmor otišli s 18 razlike (56:38). Širokobriježani su u prvom poluvremenu imali odličan šut za tri poena – izabranici Damira Vujanovića postigli su devet trica uz postotak šuta 64 posto.

U nastavku susret Široki je rutinski čuvao svoju prednost, a treću četvrtinu obilježilo je isključenje trenera Zrinjskog Zorana Glomazića koji je u nekoliko sekundi zaradio dvije tehničke greške zbog žustrog prigovora.

Široki je na kraju završio s 12 trica. John Dee je postigao pet trica za 21 koš, Ivan Novačić je dodao 18 poena, a Andrija Ćorić 16. Kod Zrinjskog je Vedran Princ imao 28 koševa, a Ljubo Šamadan 16.