U hercegovačkom derbiju odbojkašice Širokog Brijega poražene od Mostara

Odbojkašice Širokog Brijega poražene su (1:3) u hercegovačkom derbiju na Pecari u 2. kolu Super lige Federacije BiH od Studentskog odbojkaškog kluba Mostar.

Gošćama iz Mostara ovo je bila druga pobjeda, a Širokobriježankama drugi poraz.

Prvi set osvojile su Mostarke bez većih problema (25:19), a domaće odbojkašice uzvraćaju osvajanjem drugog (25:21). Treći set su gošće osvojile rezultatom 25:20. U četvrtom setu Širobriježankama je malo falilo do izjednačenja i osvajanja jednog boda, no odbojkašice Mostara tijesno su ga osvojile 25:23.

”Studentice” su tako pokazale da su ambicije o osvajanju prvog mjesta i plasmana u Premijer ligu na početku sezone bile opravdane.

HŽOK Široki Brijeg – SOK Mostar 1:3 (19:25, 25:21, 20:25, 23:25)