U golijadi na Pecari, Široki i Rudar podijelili bodove (3:3)

Sjajnom utakmicom Širokog Brijega i Rudara na Pecari kompletirano je četvrto kolo BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Široki, jedan od kandidata za naslov prvaka ove godine, dopustio je gubitak dva boda na svojoj Pecari. Hrabri gosti iz Prijedora igrali su napadački i to im se isplatilo. U utakmici je viđen veliki broj pogodaka.

Već u šestoj minuti dobra prilika za domaće, ali Ivanković glavom puca pored gola. Isti igrač pokušao je i u 15. minuti, no odličan je bio Bodiroga, koji u 18. minuti brani udarac Wagnera.

U 25. minuti Širokobriježani su istrčali jedan brz kontranapad, da bi na kraju Landeka opalio pored gola. Ubrzo je i Ćorić bio neprecizan, zatim još jednom Ivanković…

I u jeku napada domaćih, u samoj završnici prvog dijela, Rudar dolazi do vodstva. Kordić pogađa prečku gostujućeg gola, no odmah slijedi brz napad Rudara, a na kraju kapiten Mikić sjajno pogađa za 0:1.

Ekspresno je Široki preokrenuo rezultat u svoju korist. Barišić je u 48. minuti ubacio za Kordića, koji je matirao Bilobrka iz neposredne blizine. Samo tri minute kasnije, Barišić opet centrira, Ivanković glavom pušta loptu za Wagnera, Brazilac je siguran.

Rudar dolazi do izjednačenja u 62. minuti. Pejić je izveo slobodni udarac iskosa s desne strane, lopta nikog ne dodiruje u kaznenom prostoru Širokog i završava iza leđa Bilobrka.

Šilić u 65. minuti sve sam radi, puca iskosa, Bodiroga brani. Stigao je novi šok za domaće u 83. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Ješe postiže autogol za vodstvo gostiju. Nedugo nakon toga, Wagner je pogodio za izjednačenje nakon ubačaja iz kornera. (SportSport.ba)