U-21: Hrvatska preživjela dramu i svladala Švicarsku za povijesnu pobjedu na Euru

Hrvatska mlada reprezentacija pobijedila je Švicarsku 3:2. Zabili su Luka Ivanušec, Nikola Moro i Dario Vizinger, dok je za Švicarsku poentirao Kastriot Imeri, a autogol je postigao Sandro Kulenović.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku dominacije Švicarske, ali Hrvatska je vodila zahvaljujući grešci protivničkog vratara Racioppija. Loše je ispucao loptu koju je presjekao Ivanušec i šutirao iz voleja s malo više od 20 metara. Udarac je bio mlak, no Racioppi je ostao na krivoj nozi i Hrvatska je povela.

Uslijedili su brojni napadi Švicarske, a najopasniji je bio Guillemenot. Ipak, kako se poluvrijeme bližilo kraju obrana je bila sve kompaktnija, unatoč tome što je u 24. minuti zbog ozljede igru morao napustiti stoper Erlić.

Izabranici Igora Bišćana mogli su upasti u velike probleme u 48. minuti kada je Guillemenot promašio čistu priliku koju mu je servirao Dominik Kotarski, ali se hrvatski vratar potom iskupio obranom. Ta situacija kao da je probudila kompletnu reprezentaciju i nakon nje sje počeli igrati sjajno.

Ivanušec je u 53. minuti promašio čistu priliku iz velike blizine, a četiri minute poslije Bistrovićev obećavajući udarac od bloka je završio u korneru. Ipak, mladi hrvatski reprezentativci nisu posustali i nagrađeni su golom u 61. minuti. Ivanušec je sjajno proigrao Bistrovića kojeg ruši Lotomba i sudac dosuđuje kazneni udarac. Realizirao ga je kapetan Nikola Moro.

Već u 64. minuti Moro je ponovno u središtu pažnje. Odličnom je loptom uposlio Darija Vizingera koji još boljim udarcem slabijom nogom pogađa dalji kut švicarskog gola i dovodi Hrvatsku na nedostižnih 3:0.

Švicarci su smanjili na 3:1 u 79. minuti golom Imerija iz kaznenog udarca. Sudac je pokazao na bijelu točku zbog Vizingerovog igranja rukom, no situacija je bila dvojbena, piše Index.

Dodatnu nervozu u hrvatske redove unio je autogol Kulenovića u 89. minuti. Jako je loše reagirao na prvoj vratnici nakon ubačaja iz kuta te je zakucao loptu u vlastitu mrežu.

Do kraja utakmice je Hrvatska ipak uspjela preživjeti dramu i sačuvati prednost do kraja susreta. Ovo je povijesna, prva pobjeda hrvatske U21 vrste na završnim turnirima nakon 11 utakmica, te tri remija i sedam poraza.

Preostaje još jedan susret u kojem će Bišćanova momčad igrati protiv Engleske i tražiti prolazak u završnicu Europskog prvenstva.