Tuzla deklasirala Sarajevo

Nogometaši Tuzla Cityja razbili su na stadionu Bilino Polje u Zenici, u okviru zaostale utakmice prvog kola Premijer lige BiH, ekipu Sarajeva rezultatom 5:1.

Da će izabranici Feđe Dudića u srijedu imati velikih problema moglo se naslutiti već u devetoj minuti kada je Mehidić iz neposredne blizine pogodio za veliki šok nekoliko tisuća navijača Sarajeva koji su doputovali u Zenicu.

I u nastavku utakmice Tuzla je bila konkretnija, a pred sami odlazak na odmor stigli su i do zasluženog drugog pogotka. Tomašević je srušio Coulibalyja, a sudac Musa uz malo zakašnjenje pokazao je na bijelu točku.

Mišić je potom poslao loptu u donji desni kut i donio veliku vodstvo svojoj momčadi za miran odlazak na odmor.

Samo nekoliko sekundi igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da Tuzla dođe i do trećeg gola. Coulibaly je iskoristio veliku grešku u obrani Sarajeva i lagano postigao gol za 3:0.

Tuzla je u srijedu razbila Sarajevo

Iako je izvršio četiri izmjene na poluvremenu, Dudić nije uspio pronaći dobitnu formulu, a Tuzla je konstantno prijetila i bilo je pitanje vremena kada će postići još jedan pogodak. On je i došao sedam minuta prije kraja utakmice kada je Đokanović postigao autogol, piše Klix.

Iako su mnogi mislili da više neće biti promjene rezultata, u samoj završnici utakmice pala su još dva pogotka, po jedan s obje strane. Strijelci su bili Smailagić i Čataković za konačnih 1:5.