Tuzla City bolja od Zrinjskog u Mostaru

Nogometaši Zrinjskog poraženi su u 22. kolu Premijer lige BiH na svom terenu od Tuzle City rezultatom 1:2

Gosti su poveli u 16. minuti nakon što je Badji na vrhu kaznenog prostora primio loptu i lijepo je petom ostavio za Lučića koji je pogodio za 0:1.

Četiri minute kasnije Zrinjski je ostao bez Magdića koji je ozlijedio zadnju ložu, a umjesto njega je u igru ušao Krešić.

Tuzla je i nakon postignut gola nastavila napadati preko Rustemovića i Doffoa, ali je Varvodić bio siguran na golu.

Iako su gosti bili konkretniji, Zrinjski u 39. minuti dolazi do izjednačenja. Ćorluka je iz auta loptu ubacio za Govedaricu koji se okrenuo i sjajno pogodio za 1:1, a s tim rezultatom se otišlo i na predah.

Na predah se otišlo s rezultatom 1:1

Prvi je u drugom poluvremenu zaprijetio domaćin preko Juranovića čiji opasan udarac brani Muminović.

Nova ozljeda u redovima Plemića dogodila se u 54. minuti kada se u jednoj akciji ozlijedio strijelac gola, Govedarica, koji je morao napustiti igru, a zamijenio ga je Ivančić.

Tuzla u 67. minuti dolazi do novog vodstva. Nakon što je Doffo dva puta izblokiran, lopta je došla do Karjaševića koji šutira i postiže svoj prvi gol u ovoj sezoni.

Veliku priliku za izjednačenje Zrinjski je imao u 86. minuti kada je Bekić ubacio za Tičinovića čiji udarac odlazi malo pored gola.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i Tuzla City dolazi do velike pobjede.

HŠK ZRINJSKI: Varvodić, Bekić, Ćorluka, Magdić (od 23. minute Krešić), Jakovljević, Ljubić, Zlomislić, Todorović (od 71. minute Bašić), Juranović, Vukoja (od 71. minute Tičinović), Govedarica (od 58. minute Ivančić).

FK TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Crnkić, Karjašević, Džafić, Badji (od 62. minute Ubiparip), Nukić, Doffo (od 90. minute Ramić), Lučić, Rustemović, Morris.