Tri prekida na Pecari zbog problema sa strujom i dva pogotka za važnu pobjedu protiv Borca

Dugo će “Škripari” pamtiti proslavu 21. rođendana i pobjedu svojih ljubimaca protiv banjalučkog Borca. Široki Brijeg je bio bolji suparnik i posve zasluženo slavio sa 2:0, ali susret su obilježili jako nevrijeme i tri prekida utakmice zbog nestanka električne energije, odnosno lošijeg rada reflektora. Napon je u tim trenucima padao do te mjere da uistinu uvjeti za odigravanje utakmice nisu bivali normalni, no susret je ipak svaki puta nastavljan i na kraju kako-tako privden kraju.

Domaćin je od samog početka imao terensku inicijativu, a prva velika prilika izrodila se u 9. minuti kada je Menalo izvrsno proigrao Dinu Ćorića, koji se našao u stopostotnoj prilici, mogao je birati u koji će Avdukićev kut šutirati, no lopta mu je otišla preko noge i završila daleko od okvira suparničkog gola.

U 12. minuti dolazi do prekida zbog lošije vidljivosti na stadionu s obzirom da reflektori Pecare nisu u potpunosti funkcionirali, pa je sudac Elvis Mujić zatražio konzultacije s delegatom, kao i predstavnicima oba kluba. Usprkos prekidu nije prestajala pjesma “Škripara”, domaćih navijača, koji su obilježavali 21 godinu od svog osnutka.

Nakon prekida u trajanju od sedam minuta utakmica je ipak nastavljena. Kao da je taj prekid pogodovao domaćinima, pa su zaigrali još bolje i u 24. minuti stigli do toliko željenog vodstva. Još jednom je izvrsno proigran Dino Ćorić, koji pravovremeno utrčava i sa nekih 13-14 metara efektno lobuje Avdukića za zasluženih 1:0 domaćeg sastava.

U tim trenucima napunila se i tribina s gostujućim navijačima, pa smo imali pravi sportski dekor na lijepo popunjenoj Pecari. To kao da je ohrabrilo Banjalučane, pa su u 28. minuti i oni kreirali prvu situaciju za postizanje gola, ali na njihovu žalost Veselinović u dobroj poziciji promašuje loptu.

Još bolje gosti su zaprijetili u 39. minuti kada je Bilobrk zaustavio pokušaj Gorana Galešića. U 44. minuti je pokušao i Dujaković, ali je lopta otišla daleko iznad gola. Zbog spomenutog prekida imali smo sudačku nadoknadu od čak devet minuta prvog poluvremena, a zbog novih poteškoća s reflektorima u nadoknadi se dogodio novi prekid utakmice. Susret je ipak nastavljen, no rezultat se do okončanja tog prvog dijela više nije mijenjao.

Širokobriježani su bolje ušli i u nastavak susreta, a prvu veću priliku imao je Josip Barišić koji je lijepo šutirao s vrha šesnaesterca, ali je Avdukić zaustavio taj pokušaj kapetana domaćih, a samo minutu kasnije i udarac glavom Josipa Ćorića nakon ubačaja iz kuta.

Bralić je u 58. minuti spriječio opasnu situaciju jednim nepropisnim zaustavljanjem suparničkog igrača, pa je opravdano zaradio javnu opomenu. U tim trenucima kiša je počela silovito padati, no tempo igre nije opadao, pa je prisutna publika mogla biti zadovoljna viđenim nogometom.

Nakon sat vremena igre prva izmjena na utakmici. Kožul je kod domaćih zamijenio Bašu što će reći da je Sablić donekle krenuo u zatvaranje utakmice, a što s obzirom na vremenske (ne)prilike možda i nije bilo loše.

Čudić je zbog prekršaja nad Menalom u 64. minuti postao prvi gostujući igrač s javnom opomenom. Samo što je dobio žuti karton trener Milinković ga je izveo iz igre, a ubacio Mirkovića. U istoj minuti Dujaković pred golom Borca nepropisno zaustavlja Menala, a sudac Mujić pokazuje na jedanaesterac. Međutim, u tim trenucima potpuno nestaje struje i slijedi novi prekid utakmice.

Nakon 14 minuta pauze susret se ipak nastavlja, a Dejan Čabraja pogađa iz kaznenog udarca za velikih 2:0. Karić je u 84. minuti imao dobru priliku za Borac, malo iskosa šutirao u bliži Bilobrkov kut, međutim vratar domaćih je odličnom intervencijom izbacio loptu u korner.

Najljepšu priliku Borac je imao u 91. minuti kada Radulović proigrava Mirkovića, no ovome Bilobrk zaustavlja stopostotnu priliku.

ŠIROKI BRIJEG – PECARA

Sudac: Elvis Mujić (Banovići). Utakmica 7. Kola PL BiH: Široki Brijeg – Borac 2:0 (1:0). Strijelci: 1:0 D. Ćorić (24), 2:0 Čabraja (79-11m). Žuti kartoni: Bralić, D. Ćorić (Široki Brijeg), Čudić (Borac).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Bralić, D. Ćorić (od 94. Ivanković), Milićević (od 87. Ćorluka), J. Ćorić, Begonja, Baša (od 60. Kožul), Čabraja, Menalo. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

BORAC: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Radulović, Dujaković, Raspudić, Danilović, Janičić, Veselinović (od 84. Burazor), Čudić (od 65. Mirković), Karić. Šef stručnog stožera: Zoran Milinković.