Foto: Freepik
Ravnateljica škole, Andrijana Mlinarević Cvetković, istaknula je da su prethodno proveli anketu među učenicima devetih razreda, koji su pokazali velik interes za tri nova obrazovna smjera.
Dizajn unutarnjeg interijera: četverogodišnji smjer koji spaja estetiku, arhitekturu i praktične vještine dizajna. Učenici će nakon završetka moći nastaviti školovanje na arhitekturi, likovnim akademijama i srodnim fakultetima, ali i samostalno raditi kao dizajneri interijera. Ovo zanimanje je u suvremenom tržištu sve traženije.
Laborant: četverogodišnje zanimanje, koje je razvijeno u izravnoj suradnji s Domom zdravlja Grude. Kako je istaknuto, zdravstvena ustanova ima stvarnu potrebu za ovim kadrom, što učenicima otvara konkretne prilike za zapošljavanje odmah po završetku školovanja.
Frizer: trogodišnji program pokrenut s posebnim naglaskom na interese učenica.
Iako zanimanje frizer nije isključivo žensko, ravnateljica Mlinarević Cvetković naglasila je da se željela ponuditi alternativa u nizu postojećih programa koji su većinom usmjereni prema tipično muškim zanimanjima poput CNC operatera, kuhara i konobara.
(www.jabuka.tv | Foto: Freepik)
HKK Široki službeno je u nedjelju objavio kako je slovenski košarkaš Miha Škedelj potpisao novi…
Došao je kraj jednoj od najdužih transferskih saga ovog ljeta, Ante Rebić koji je trenutačno…
Poznate su sve momčadi koje će igrati nokaut fazu natjecanja mjesnih zajednica Grada Mostara u…
Godinama su preporuke za vozače električnih automobila bile jasne: nježno ubrzavajte, izbjegavajte česta punjenja na…
Federalni zavod za programiranje razvoja objavio je izvješće o gospodarskim trendovima u prvom kvartalu (siječanj…
Široki i Posušje remizirali su 1:1 u susjedskom ogledu koji je u subotu navečer odigran…
Komentari:
Stvarno ne bi volio da mi vadi krv netko tko je završio medicinsku u Grudama, a kamo li nešto drugo. Ono što ova djeca trebaju je praksa, a gdje će u Grudama imati potrebnu praksu?
U daleko najboljem Domu zdravlja u Hercegovini
Dobro bi bilo da škola napravi ugovor sa Kliničkom bolnicom Mostar da učenici koji upišu taj smjer barem jednom mjesečno idu na praksu i u njihov centralni laboratorij, da vide kako funkconira uzimanje uzoraka krvi u bolničkim uvjetima i kako se rade bolnički protokoli za navedeno. Kažu da Engleska uopće nema škole za laborante, zainteresirani prođu tečaj od tri mjeseca i idu raditi kao da su prošli normalno školovanje. Zato mislim da će naši učenici u četiri godine prakse u Domu zdravljaja Grude, naravno uz mentoriranje postojećih laboranata, dovoljno naučiti da u budućnosti budu sposobni raditi taj posao.
Realnost je da vam frizerke vade krv.Pola med sestara nije završilo Med školu.Svaka čast pravim sestrama,ali nisu ni ove druge krive,netko im je dozvolio da rade takav posao bez adekvatnog obrazovanja.
tako je , moraju bocnuti 10x da izvade malo krvi. Posle toga tretmana svaki pacijent izgleda ko narkoman sa izbodenim i modrim rukama