Treći uzastopni prvenstveni poraz Širokog Brijega – sredio ih i Olimpic

Nogometaši Širokog Brijega upisali su i treći vezani poraz u Ligi za opstanak. Nakon Metalleghea i Čelika bolji od Sablićeve momčadi bili su i igrači posljednjeplasiranog Olimpica, koji su na svojoj Otoci slavili sa 2:0, te time si produžili nadu u premijerligaški opstanak.

Odmah na otvaranju utakmice Džugurdić se nakon proigravanja Čolića našao u stopostotnoj šansi kod domaćina, ali kao da se prepao Bilobrka, pa je pucao pored njegovog gola.

Susret je u 4. minuti nakratko i prekinut zbog “krpljenja” mreže na gostujućem golu, no nije se to dogodilo iz razloga da je možda kakav “projektil” domaće momčadi završio u golu, već iz razloga što je mrežu očigledno načeo “zub vremena” ili jednostavno iz razloga što je ista možda kupljena na poznatom buvljaku u Vrapčićima!

Uzelac je u domaćem timu postao prvi igrač s javnom opomenom već u 7. minuti susreta, a u 15. minuti prvu šansu imali su i Širokobriježani, međutim Bandović zaustavlja Menala u stopostotnoj prilici.

Dvije minute kasnije Bilobrk zaustavlja na drugoj strani šut Muamera Svrake, a do kraja poluvremena uz nešto bolju igru gostiju bilježimo i lijep pokušaj Stipe Markovića, međutim lijepa je i intervencija domaćeg vratara Bandovića.

U drugom poluvremenu “Vukovi” su ipak bolje “grizli”, a kao rezultat takve borbenosti i igre stigla je i njihova zaslužena pobjeda. Bilobrk je u 57. minuti zaustavio pokušaj Osmanovića, zatim se i Svraka našao u šansi, ali je gađao pored gola.

Igrala se 63. minuta kada je Benjamin Čolić zabio za vodstvo domaćina, a svega šest minuta kasnije Jovo Kojić je udvostručio prednost i odveo domaćina do sigurne pobjede.

Širokobriježani su usprkos trećem uzastopnom porazu i nadalje vodeća momčad Lige za opstanak s 35 bodova, odnosno tri više od drugoplasirane Mladosti, međutim između četiri preostala sudionika ovog natjecanja u četiri preostala kola vodit će se itekako žestoka borba za opstanak.

Metalleghe je danas odigrao bez pogodaka s Vitežanima i trenutno je u najboljoj poziciji s obzirom na 28 osvojenih bodova. Čelik je prikupio 27, Vitez 26, a Olimpic 21 bod.