Travnik nanio Širokom Brijegu prvi ovosezonski poraz

U posljednjem susretu 10. kola Premijer lige BiH Travnik je na stadionu Pirota svladao lidera prvenstva Širokog Brijega (2:1) te mu nanio prvi poraz u ovoj sezoni. Široki je tako prekinuo niz utakmica od pet uzastopnih pobjeda, u prvenstvu i kupu, u kojoj nije primio niti jedan pogodak.

Za goste iz Širokog Brijega koban je bio kapetan Travnika Feđa Dudić koji je mrežu tresao dva puta, u 27. minuti nakon gužve u šesnaestercu ‘Plavo-bijelih’ Dudić se najbolje snašao, a u 60. minuti oduzeo je loptu na središtu terena, sjurio se prema vratima Širokog te matirao vratara Soldu za udvostručenje vodstva ‘Vezira’.

Trener Širokog Slaven Musa već je prije samog početka drugog poluvremena izvršio dvostruku izmjenu, ušli su Ljubić i Landeka, a u nastavku i Buhač, što je dalo rezultata, ali nedovoljno. Jure Ivanković smanjio je zaostatak u 70. minuti pogotkom iz slobodnog udarca.

Do kraja je Široki zaprijetio u nekoliko navrata, no nije uspio ‘izvući’ bod na tradicionalno neugodnom gostovanju na Pirotu.

Široki Brijeg je do ove utakmice posljednji poraz doživio u Europskoj ligi protiv Mlade Boleslav, a unatoč porazu, i dalje je zadržao lidersku poziciju na prvenstvoj ljestvici.