Tony Docherty – Široki Brijeg je odlično posložena momčad i teško će nam biti!

I dok su se nogometaši Širokog Brijega jučer borili i izborili za prolaz u drugo pretkolo Europske lige njihov predstojeći suparnik u ovom natjecanju, škotski Aberdeen, odradio je drugu pripremnu utakmicu, te ubilježio drugu pobjedu.

Nakon uvjerljivih 3:0 protiv St. Johnstonea momčad Aberdeena sa 3:1 bila je bolja i od trećeligaša Arbroatha, a ponovno je prvi gol zabio irski napadač Adam Rooney. Njegovim zgoditkom iz 20. minute Aberdeen je poveo da bi Greg Stewart, koji je iz Birmingham Citya stigao na posudbu, bio strijelac u 43. minuti za rezultat prvog poluvremena 2:0.

Treći gol u 79. minuti postiže Jayden Stewart, Englez koji je prošlo ljeto došao iz Bournemoutha, a u završnici susreta i suparnička momčad je stigla do počasnog gola.

Pomoćni trener Aberdeena Tonya Docherty smatra da ih u drugom pretkolu Europske lige očekuje težak dvoboj protiv bh. predstavnika.

Dvomeč sa Širokim Brijegom će biti težak, jer su oni izbacili Ordabasy koji je igrao dobro u kazahstanskoj ligi. Gledali smo Široki Brijeg u te dvije utakmice i analizirali njihovu igru“, rekao je pomoćni trener Abeerdena Toony Docherty i dodao: “Široki je dobra momčad koja je veoma dobro vođena i morat ćemo dati sve od sebe kako bi ih pobijedili. Pobrinut ćemo se da naši igrači budu spremni i u optimalnoj fizičkoj spremi za dvomeč protiv Širokog”.

Pomoćni trener je istakao da neće podcijeniti Širokobriježane.

Sigurno ih nećemo podcijeniti. Naši skauti su bili na obje utakmice prvog pretkola. Igraju u formaciji 4-1-2-3 u kojoj svaki igrač zna svoju ulogu i zadatke” – zaključio je Docherty.