Titula stigla na Pecaru – Jedanaesterci odlučili pobjednika Kupa BiH

Malo je tko očekivao da će jedanaesterci odlučivati pobjednika uzvratne utakmice Kupa BiH, međutim to se upravo dogodilo, jer je Sarajevo na punoj Pecari u regularnih 90 minuta slavilo pobjedu 1:0 golom Amera Bekića iz kaznenog udarca u 65. minuti i anuliralo zaostatak iz prve utakmice. S obzirom na viđeno u tih 90 minuta gosti su bili bolji i bez sumnje zaslužili pobjedu, baš kao što je to i Široki Brijeg zaslužio u onih prvih sarajevskih 90 minuta.

Pri izvođenju jedanaesteraca vratar sarajeva Pavlović u prvoj seriji zaustavlja šut Krstanovića, ali kasnije domaći izvođači bivaju redom precizni, dok kod gostiju i Husejinović i Rustemović promašuju kompletan okvir gola i Široki Brijeg rezultatom 4:2 dolazi do pobjede i osvajanja Kupa BiH.

Gosti su pomalo iznenadili ostavivši na klupi za pričuve svog ponajboljeg igrača ove sezone Mersudina Ahmetovića, dok je domaćin krenuo u utakmicu s dosta napadačkom postavom, jer su uz najisturenijeg Krstanovića tu bili i Čabraja, kao i oporavljeni Wagner.

Prva prijetnja zbila se u 4. minuti kada Bralić nakon ubačaja iz kuta glavom šutira pored gostujućeg gola. Prvi udarac u okvir gola bilježimo u 9. minuti kada Lončar gađa ravno u Pavlovića, a minutu kasnije imamo i prvu sumnjivu situaciju kada gosti, čini se opravdano, traže najstrožu kaznu zbog prekršaja Zlomislića nad Crnkićem u situaciji kada je ovaj bio u dobroj poziciji da uputi šut ka protivničkom golu. Jakupović se nije oglasio, pa ni gostujući prosvjedi nisu urodili plodom.

Lončar je u 17. minuti izgubio loptu na sredini terena, a Hebibović se sjurio po desnoj strani i potom nesebično poslužio Crnkića koji sa 7-8 metara promašuje doslovno prazan gol. Sigurno promašaj godine, a svakako i kandidat za promašeni zicer svih vremena.

Valjda sretni što su gosti promašili nemoguće “Škripari” pale par baklji. U 21. minuti odličan volej Sarića s gotovo 30 metara udaljenosti, ali Bilobrk je dobro postavljen pa hvata loptu.

Zlomislić u 29. minuti zbog prekršaja nad Hebibovićem postaje prvi igrač s javnom opomenom. Minutu kasnije gosti nakon jednog prekida pogađaju vratnicu, potom postižu i gol, no suci zbog zaleđa opravdano poništavaju zgoditak tako da od vodstva Sarajeva nema ništa.

U 34. minuti na središnjem dijelu terena dolazi do sudara glavama Amera Bekića i Slavka Bralića, potom i ukazivanja pomoći dvojici igrača, pa nakon kojih minutu utakmica biva nastavljena. Gosti su u 40. minuti imali novu odličnu šansu, međutim Bilobrk je izvrsnom intervencijom zaustavio Hebibovićev volej s udaljenosti od svega kojih 10-tak metara od njegovog gola.

Nastavak u prvih par minuta nije donio ničeg posebnog osim žutog kartona za Lončara u 51. minuti kada ga je sudac opravdano kaznio, jer je na nepropisan način zaustavljao kontru suparničke momčadi.

Samo minutu kasnije nova prilika za Sarajevo, ali Ivetić glavom šutira pored gola. Potom u 54. minuti napokon jedna ozbiljnija prijetnja Širokobriježana kada Čabraja pokušava glavom, ali lopta odlazi tik pored same vratnice Pavlovićevog gola.

Ako nije u prvom Jakupović je u drugom poluvremenu ipak dosudio penal, a krivac koji je načinio prekršaj nad protivničkim igračem bio je Slavko Bralić. Amer Bekić je sigurno izveo najstrožu kaznu i doveo goste do zasluženog vodstva od 1:0, a samim time “bordo” momčad je anulirala zaostatak iz prvog dvoboja sa Širokobriježanima. Ujedno, nakon 685 minuta obrana Širokog Brijega je kapitulirala u Kup natjecanju.

Bralić je zbog prekršaja nad Mihojevićem tom prilikom zaradio i javnu opomenu, a Perica Ivetić je u 69. minuti postao prvi igrač Sarajeva zapisan u bilježnicu suca Jakupovića. Goran Sablić je nakon primljenog gola u igru ubacio Ćorića, a u završnih desetak minuta i Kožula umjesto Zlomislića.

Nije u tih završnih 10 minuta bilo nekih većih šansi, a posljednjih par minuta treneri su iskoristili da bi izvršili izmjene uvođenjem nekolicine igrača u koje su vjerovali da će najbolje odraditi svoju zadaću pri izvođenju jedanaesteraca.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 6.000. Uzvratna utakmica finala Kupa BiH: Široki Brijeg – Sarajevo: 0:1 (0:0). Ukupno: 1:1, jedanaesterci: 4:2. Sudac: Edin Jakupović (Bihać). Strijelac: 0:1 Am. Bekić (65-11m). Žuti kartoni: Zlomislić, Lončar, Bralić, Ćorić (Široki Brijeg), a Ivetić (Sarajevo).

ŠIROKI BRIJEG – Bilobrk – Bralić, Pandža, Barišić, Marković, Zlomislić (od 80. Kožul), Lončar, Ćorluka (od 90. Ivanković), Čabraja, Wagner (od 66. Ćorić), Krstanović. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

SARAJEVO: Pavlović, Hebibović (od 87. Ahmetović), Mihojević, Hodžić, Duljević, Novaković, Sarić, Al. Bekić, Ivetić (od 90. Rustemović), Am. Bekić, Crnkić (od 90. Husejinović). Šef stručnog stožera: Senad Repuh.

51 komentar

• ko dade ovoj areni sport da prenosi utakmicu u srid penala reklame ocete li mi vi platit ispovid kod pape televizija je umalo nastadala ali eto bar je siroki osvojio kup ali stvarno nevidena sramota za televiziju ko vama dade da prebosite ligu prvaka sa mi je znat budale bravo siroki

• I tv arena je ovim postupkom gledaocima želila pokazati da je bolje viditi reklamu nego nešto što je predvidivo i komično.Onako promašivati gol pa nebi dedo od 80god.Oni dedo iz širokog je pucao ozbiljno i po golu,najbolje što on zna ali golman Sarajeva je reagirao ozbiljno i kazao mu nije lopta za tebe seljačino.Nikada Široki nije imao jadniju ekipu niti jadnijeg trenera.Malo je reći Žalosno ovo je kukavički i sramotno,idiotski,tipično seljački.Što će vam europa na ovakav način seljaci.

• Seljasto,jadno,prozirno.Jadne lige gdje ovakav klub izbori Europu.Krupa je igrački 3 puta jača.Igrači sarajeva promašuju gol jer po golu ne smiješ pucati.Golman Sarajeva je pokazao onom invalidu kod prvog penala da mu ne trebaju kopačke već smetljarska kolica.Klub koji ima toliko invalida da ide u europu.Žalosno je to a i sam trener sarajeva je dao takvu izjavu i namjerno napravio da ne vodi ekipu jer neće čovijek da podnosi bruku i sramotu.To je igrački i trenerski klub za dno lige a ima se nešto para pa možeš raditi što jadni drugi nemogu nit imaju želju.

• AKO JE TU KRALJEVIĆ PREDSJEDNIK NEMOŽEŠ OĆEKIVATI NOGOMET VEĆ SAMO BEDU GDJE NIJE BITNO KAKVE IGRAČE IMAŠ,KAKVA TRENERA IMAŠ< SVE SE TO MOŽE SREDITI KAO I PROLAZ NA FAKULTETU.SELJACI KROMPIR SADITE A NEMOJTE SE SRAMOTITI NA OVAKAV NAČIN.

• Ćao sarajlije,kako ste ,sad kad ste izgubili kao namjesteno je ,ali penal za vas ,uuuh to je bilo za zatvora kako ga je igrac sirokog skršio,slomio,unakazio.Je li se stidite?Široki je zaslužio ovo više nego ijedna ekipa ove godine a to je i pokazao srušivši “velikane” bosanskog nogometa.
    MI HRVATI I UVIJEK CEMO BITI!

• Cestitke iz Kiseljaka.Zao mi je sto nisam mogao biti na Pecari ali neko mora i raditi.U Kiseljaku se pratila utakmica kao da igra repka i opet kazem sve cestitke mada je ekipa Sarajeva danas bila bolja Siroki je po dosadasnjim utakmicama pokazao i dokazao da su zasluzeno uzeli kup drzave.Atmosfera je bila fantasticna koreografija takode i na tome velike cestitke samo jedna zamjerka a to je himna nema potrebe zvizdati i to nije lijepo za cuti a sve ostalo je bilo perfektno.Svaka cast i sretno Siroki u nastavku Kiseljak je uz tebe takode i fk Sarajevu sretno u nastavku .Dajte ljudi vise iskorjenimo mrznju i vrijedanja na nogometnim terenima poz iz Kiseljaka

• Siroki,zrinjski,sarajevo,zeljo,sloboda bi da ima imalo pravde trebali bit izbaceni u najnizi rang natjecanja.Kakvo namjestanje tj.ovo se ne moze nazvat namjestanjem ovo je komedija.

• Evo sad iz grada .Osjecaj fantastican atmosfera ludilo igra nije nesto jedino zamjerke na zvizdanje himni BiH je i nasa drzava i neki povici bilo me sramota .Daj da proslavimo zajedno i da vise odbacimo tu gotcinu i jaz izmedu gradova .Neki balavci su dobacivali al ostatak ljudi na tribini je smirivao cak su neki ozbiljniji ljudi i vikali na njih da ne rade gluposti al eto zbog njih cijelli grad ispasta sramota

• Samo su primitivci zvizdali,nije mi jasno zasto su svi uletili u teren i slavili kup Bosne i Hercegovine,a prije toga jebu toj drzavi sve po spisku i zvizde pri intoniranju himne…kakav debilizam i takvi ce kreteni koji pozivaju na nasilje bit u prvim klupama u nedilju u crkvi…nevjerovatno,a o utakmici ne treba puno pricat,komedija ako vec namjestaju citavu sezonu bar namjesti da ne bude toliko prozirno…..

• KUP JE NAS!!! Bravo decki, iako ovo danas nije bilo na razini ali ne zaboravljamo sjajne utakmice protiv Zrinjskog, Zeljeznicara kao i prve utakmice u Sarajevu. Za dusmane, nek crknu u mukama, SAMO SIROKI!!!

• Ovaj retard što pljuje je mali zloćko jere ili njegov lizoguzac Široki budi ponosan i sretan i uživaj puče Hrvatski,sudac je sudio po diktazu susjeda iz mostara hvala susjedi vratiće se sve

• Svaka cast momci, struka, navijaci i bog nas je nagradio, nagradio za sve nedace. Sarajevo u uzvratu igralo dobro , ali u ukupnom dojmu zasluzeno jer smo oobjedili prve ceteri momcadi prvenstva i zasluzeno osvojili kuo. Pozdrav Miji, Oliju, Cikoti i svim Sirokobrijezanima u prognostvu ovo je i vasa pobjeda. ZIVIO Siroki Brijeg

• CEMU OVLIKA EUFORIJA PA NOGOMET JE POSTAO IGRA MENADERA .ATLETIKA NE KRALJICA SPORTA ZATO MOJE ERE OKRENIMO SE K ATLETICI TO SU VITESKE IGRE

• Organizacija, koreografija, navijanje (osim zviždanja himni) sve super. Igra, s druge strane na npuno nižoj razini od svega navedenog. Ipak, čestitke za osvojen Kup.

• Svaka čast na prolazu i atmosferi,osim primitivnom zviždanju himne to se valjda radi još samo u Turskoj…Zviždi se himni koja nema tekst,i koja nije ni naša ni muslimanska ni srpska…Znači mi sebe sami ne doživljavamo da živimo tu,zašto smo se onda borili na ovim prostorima…Mi smo prije svega Hrvati,ali i državljani BiH..Najbolje onda i ne igrati kup,prvenstvo BiH po ovim što zvižde..Uostalom zviždati bilo čiju himnu je odraz primitivizma,i ono sinoć ne dokazuje se hrvatstvo na taj način,onim se samo dokazuje primitivizam pojedinaca..Još jednom čestitke Širokom i sretno momci …

• Volim te Siroki cestitke na pobjedi .Sve bilo na nivou osim pojedinaca i njihove reakcije na himnu sramota stid me ono slusat .Od ovakvog ponasanja se ograduju gradani Sirokog koji vole i navijaju za svoj klub a druge postuju.Uvijek su tu provokatori kako u Sirokom tako i u Sarajevu Tuzli Zenici Mostaru kao u ostalom vidjeli smo nastup repke u Francuskoj pa svastika na Poljudu itd To je primitivizam a ovi uostalom i neznaju za ustase balije itd .Ispricavam se u svoje ime i ime vecine gledatwlja sinoc nasoj BiH kao i Sarajevu nogometasima Sarajeva da kvare onakav ugodaj Sramota al volim Siroki

• daj ne cjepidlačite sad…..slažem se da ne treba zviždati himni, ali isto tako toj istoj himni koja se toliko voli, zviždalo se u Sarajevu, pa se od toga nije pravio bauk ni skandal.

na kraju krajeva, sve je bilo ok, a sitnih čarki u ovakvim utakmicama je bilo i biće, a kup se slavi je jer je to karta za Evropu.

KUP je NAŠ!

• Zvizdalo se i u Sarajevsku pa nisam čuo vaše komentare i komentatore o tome ništa.Treba uvijek plivati po svom narodu.Hrvatica uživajte i opustite se.pozdrav

• Himnoj koja to nije će se zviždat jer predstavlja takozvanu državu protiv koje smo se mi Hrvati borili i opet će mo se borit dok ne budemo u sastavu Republike Hrvatske!
    Vi koji pokušavate spojit nespojivo ste minmalizirani totalno i to se jučer potvrdilo po tko zna koji put!
    Jedina himna našeg naroda je Lijepa naša a oni koji je ne znaju neka je sad pročitaju i neka zapaze geografske pojmove koji se spominju u tekstu: