Thomas nije mogao vući sam, Široki upisao poraz i od Sparsa u ABA 2 ligi

Košarkaši Širokog upisali su novi poraz u ABA 2 ligi. U posljednjoj utakmici na turniru u Zlatiboru, slavio je sarajevski Spars s rezultatom

Širokobriježani jednostavno nisu imali snage za nešto bolji rezultat, pogotovo sa samo jednim uistinu raspoloženim igračom u rosteru, Amerikancem Thomasom, koji je briljirao u prvom poluvremenu i postigao čak 27 koševa, a u drugom je i on stao.

Početak utakmice rezultatski je bio dosta izjednačen, nijedna momčad se nije uspijevala odvojiti na neku veću razliku. Ipak prva dionica je na kraju uz rezultat 23:21 pripala sarajevskoj momčadi.

Na polovici druge druge četvrtine Široki predvođen spomenutim Aaronom Thomasom radi seriju od 7:0, pa dolazi u vodstvo od pet razlike. Do kraja poluvremena su to vodstvo uspijeli zadržati i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 43:46 za Plave s Pecare. Široki je drugu dionicu dobio s rezultatom 25:20.

Drugo poluvrijeme, a posebno treća četvrtina donijela je rezultatski pad. Sarajljije su zaustavile Thomasa i praktično su tako zaustavili cijelu momčad Širokog, u kojoj među ostalim igračima nije bilo ni blizu tako raspoloženog pojedinca koji bi u ovoj utakmici donio prevagu. Iako, mora se priznati da je u nastavku malo bolje zaigrao i Dario Drežnjak, ali njegovo uključivanje u utakmicu bilo je prekasno, jer je Široki stvorio značajan rezultatski zaostatak za Sparsima.

Treću dionicu Sarajlje dobivaju s  čak 27:16, da bi u posljednjoj dionici znalački držali Širokobriježane na sigurnoj “udaljenosti” na semaforu. Na kraju Sparsi su slavili s rezultatom 93:80. Oni će kao trećeplasirani krenuti u Play-Off ABA 2 lige, dok su Širokobriježani ostali bez Play-Offa.

Što se tiče statistike, kod Širokog najefikasniji je bio dakako Aaron Thomas s 29 koševa (samo dva koša u drugom poluvremenu). Dario Drežnjak je postigao 17 koševa uz devet skokova i tri asistencije, a mladi Dominik Vujanović je pridodao 10 uz tri asistencije.

Sparsi su imali dvojicu iznimno raspoloženih igrača u Oreliku Gediminassu koji je postigao 27 te  Amaru Gegiću koji je postigao 26 koševa. Kenan Kamenjaš je pridodao 14 ubačaja.