Težak udarac za Dinamo u Albaniji: Nakon 11 godina Modri ostali bez europske jeseni

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u Europsku ligu nakon što su u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija u Elbasanu odigrali 0-0 protiv Skenderbeua.

Nakon maksimirskih 1-1, Dinamo je u Albaniji trebao pobjedu ili remi s više od jednog postignutog gola, no ‘modri’ su još jednom razočarali. Dinamu nije pomoglo niti to što je od 79. minute imao i igrača više.

Dinamo tako prvi put nakon 2007. godine neće igrati u skupinama nekog od europskih natjecanja. Posljednji put ‘modri’ su bez europske jeseni ostali 2007. godine kada su ispali u 1. kolu Kupa Uefa od Auxerrea. Nakon toga četiri puta su igrali u Ligi prvaka, a šest puta u Europskoj ligi i Kupu Uefa.

Skenderbeu je 2015. postao prvi albanski klub koji je zaigrao u skupinama nekog od euro-kupova. Nakon što su u završnoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka izgubili upravo od Dinama, natjecanje su nastavili u skupini Europske lige. Ovoga puta uzvratili su ‘modrima’ i po drugi put u svojoj povijesti stiglo do natjecanja po skupinama.

Dinamo je u uzvratu bio jači za Soudanija i Olma, a mjesto u napadu dobio je Henriquez. Uz Fernandesa trebao je to biti ‘kvartet’ za prevagu. Međutim, ‘modri’ su odigrali očajno prvo poluvrijeme. U prvih 45 minuta nisu uspjeli spojiti dva poštena dodavanja, niti uputiti ozbiljan udarac prema vratima albanskog sastava. Skenderbeu je bio nešto aktivniji, ali niti Albanci nisu imali neke izražene prilike.

Dinamo je u nastavak krenuo ambicioznije i prvu pravu priliku ‘modri’ su dočekali u 51. minuti. Nakon lijepe akcije Fernandes – Soudani – Olmo, mladi Španjolac je iz sjajne pozicije pucao, ali ravno u Shehija.

Osam minuta kasnije izglednu priliku su imali i domaćini, no Sowe je pucao pored gola. Sowe je u zaprijetio i u 65. minuti nakon pogreške Dinamove obrane. Već je savladao Livakovića, ali je Sigali izbacio loptu u korner. ‘Brod’ koji tone Mario Cvitanović je pokušao spasiti izmjenama. U igru su ušli Gojak, pa Fiolić, a zatim i Hodžić, ali bez ikakvog učinka.

Tračak nade pojavio se u 78. minuti kada je Nimaga neopreznim prekršajem nad Gojakom zaradio drugi žuti i crveni karton. Dinamo je s igračem više jurnuo po gol, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Shehiju.

SKENDERBEU – DINAMO 0-0