Tevez uništio Borussiju; Rakitić pogotkom potvrdio prolazak Barcelone

Nogometaši Barcelone i Juventusa posljednji su sudionici četvrtfinala Lige prvaka. Barcelona je u uzvratu s 1:0 pobijedila Manchester City, a Juventus je s 3:0 slavio kod Borussije Dortmund.

Barcelona je na Camp Nou branila prednost od 2:1 iz prvog susreta, a jedini pogodak postigao je Ivan Rakitić u 31. minuti. Katalonski velikan imao je još mnoštvo prilika za pogotke, ali na vratima Građana istaknuo se Joe Hart.
Manchester City imao je u 78. minuti kazneni udarac, ali je udarac Sergija Agüera obranio Marc-Andre ter Stegen.

Juventus je također stigao u Dortmund s prednošću od 2:1, a u uzvratu je bio još uvjerljiviji slavivši s 3:0. Pogotke za Staru damu postigli su Carlos Tevez (3, 79) i Alvaro Morata (70).

Ždrijeb parova četvrtfinala na rasporedu je u petak.