Za mene je riječ o tjelesnoj ozljedi, kaže njemački dermatolog Christop Liebich i tvrdi da tetoviranje s medicinskog gledišta definitivno ne preporučuje.
Kaže da je puno razloga za takvu procjenu, a jedan od glavnih su boje za tetoviranje, koje nisu sigurnosno testirane. A samo zato jer nešto nije zabranjeno, ne znači istodobno i da je dobro, dodaje.
Boje se unose ubodima u kožu. Sastojci u boji potom se mogu nakupiti u organima i u limfnim čvorvima, kaže Liebich i dodaje da boje mogu uzrokovati alergijsku reakciju, pa čak i anafilaktički šok, prenosi Hina.
Alergije uzrokovane supstancijama u tinti mogu imati potencijalno kancerogeni, mutageni i reproduktivni toksični učinak. Štoviše, tetoviranje uzrokuje rane koje se, ovisno o sanitarnim uvjetima u salonu, mogu inficirati, ističe Liebich.
Velike tetovaže mogu prekriti madeže i tako otežati uočavanje promjena na njima, što je važno za rano otkrivanje raka kože.
(www.jabuka.tv)
Hercegovina će od 12. do 15. lipnja 2025. godine biti domaćin jednog od najvećih i…
Federalni ministar unutarnjih poslova Ramo Isak prisustvovao je danas svečanom obilježavanju Dana policije Ministarstva unutarnjih…
Svečano otvaranje baze aviokompanije Sky Alps, koje označava važan korak u jačanju zračnog prometa u…
Dok SAD nastoji revitalizirati domaću industriju i vratiti proizvodne poslove, Kina se okreće budućnosti, ulažući…
Volkswagen je službeno potvrdio dolazak električne verzije Golfa GTI. Temeljen na konceptu ID.GTI, najavljen je…
Nogometna sezona u Bosni i Hercegovini polako se privodi kraju. Poznati su svi putnici u…