Državna telefonska tvrtka uslugu točnog vremena, koja je koštala 1,50 eura po pozivu, ukinula je jer za nju u vrijeme pametnih telefona nije bilo interesa.
Potpuno je drugačije 1933. kad je prvi automatski glasovni sat uveden u pariškom opservatoriju, astronomskom istraživačkom centru.
Dvadeset telefonskih linija primilo je 140.000 poziva, od kojih je zbog tadašnje tehnologije moglo biti odgovoreno na samo 20.000.
Prije nego je uveden ‘glasovni sat’, osoblje je moralo osobno odgovarati na pitanja o tome koliko je sati na telefonskoj liniji u opservatoriju.
Tehnologija se s vremenom usavršavala, od 1991. povezana je s atomskim satom u opservatoriju i moglo se tako nastaviti do 2085. bez ikakvih dodatnih ulaganja.
Usluga se, međutim, i dalje nudi i drugim zemljama. U Njemačkoj primjerice, Telekom Deutschland kaže da su pozivi i dalje vrlo popularni, posebno u danima kada se mijenja vrijeme s ljetnog na zimsko ili obrnuto.
(www.jabuka.tv)
U rijeci Buni, u mjestu Blagaj kod mosta za Malo polje, u četvrtak je pronađeno…
Nakon trinaest godina ispisivanja povijesti u bijelom dresu, Luka Modrić u četvrtak je objavio da…
Potres magnitude 3,6 prema Richteru zatresao je u noći s četvrtka na petak područje juga…
Na infektivnoj klinici Kliničkog centra Sveučilišta u Sarajevu posljednjih je dana liječeno deset pacijenata sa…
Globalna operacija RapTor koju je koordinirao Europol u suradnji s policijama 10 zemalja okončana je…
Santigao Bernabeu ovog će vikenda reći posljednje zbogom najtrofejnijem igraču Reala ikada. Španjolsku prijestolnicu Luka…