Sudac teško oštetio Krupu u remiju sa Zrinjskim, uvjerljiv nastup Sarajeva

Nogometaši Zrinjskoga sve su dalje od obrane naslova prvaka nakon što su u subotu napravili još jedan kiks odigravši neodlučenih 1:1 u gostima kod Krupe, iako su imali obilatu pomoć suca Elvisa Mujića iz Banovića.

Naime, igrala se 12. minuta kada je vratar “Plemića” istrčao daleko izvan svoga šesnaesterca da bi pokušao spriječiti jednu kontru domaćih, no napravio je prekršaj, a sudac Mujić zaustavio igru. Veliki propust suca, jer je lopta ostala kod domaćih i oni su postigli gol koji je poništen, a kada im je već poništio zgoditak bilo je za očekivati da će pokazati isključenje gostujućem vrataru, međutim Kenan Pirić je prošao samo sa žutim kartonom.

Video sporne situacije možete pogledati na poveznici.

Domaćini su logično krenuli s prosvjedima, ali je sudac ostao pri svome. Gosti su poveli u 27. minuti, kada je Tonči Kukoč udarcem s nekih 25 metara sjajno pogodio gol domaćih.

Krupa se nije predavala pa je u 49. minuti veliku priliku imao Dujaković, a potom u 52. minuti jednu sjajnu akciju domaćih za izjednačenje novim prvenstvenim pogotkom okončao njihov prvi strijelac Elvir Koljić.

Tomislav Tomić je u 57. minuti imao veliku šansu za Zrinjski, ali nije pogodio s nekih sedam metara udaljenosti. Prijetili su i domaćini, ali je ostalo 1:1.

Zrinjski i Željezničar su tako sada na vrhu bodovno izjednačeni, ali sarajevski premijerligaš ima utakmicu manje koju će sutra odigrati na Tušnju sa Slobodom.

Vodećem dvojcu na dva boda zaostatka približilo se Sarajevo nakon uvjerljive 3:0 pobjede kod Radnika u Bijeljini. Utakmica je odigrana na iznimno lošem terenu pa se u prvih 45 minuta gotovo i nije imalo što za vidjeti da bi se u nastavku gosti ipak razigrali i stigli do uvjerljivoga trijumfa.

Dušan Hodžić je u 55. minuti zabio iz slobodnoga udarca s poprilične udaljenosti, a zatim je do kraja susreta i Nermin Crnkić u dva navrata matirao vratara domaćih, pa je semafor na kraju pokazivao 3:0 u korist gostujuće momčadi. Svakako zaslužena pobjeda Sarajeva, iako konačni rezultat i nije bio baš najrealniji s obzirom na viđeno.

Rezultati by SofaScore

Igrana je i jedna utakmica Lige za ostanak u kojoj je Čelik s minimalnih 1:0 pobijedio Mladost i na taj način preskočio na ljestvici momčad Viteza koja u nedjelju gostuje kod Metalleghea, a snage će još odmjeriti Olimpic i Široki Brijeg. Inače, jedini gol u slavlju Zeničana u dvoboju s premijerligašem iz Doboja kod Kaknja postigao je Smriko u 25. minuti.