Sudac Bruno Marić spasio život igraču Cibalije

Prava drama dogodila se danas u utakmici osmine finala hrvatskog Kupa između Cibalije i Istre (2:3). Mladi 21-godišnji napadač Tomislav Štrkalj srušio se na tlo nakon jednog dvoboja sredinom prvog poluvremena s Miličevićem, koji ga je udario ramenom u glavu.

Igrač Cibalije ostao je nepomično, u nesvijesti, ležati na terenu u Vinkovcima i odmah je zavladala panika.

Sudac susreta Bruno Marić odmah je dotrčao pomoći te je izvadio jezik igraču kako ne bi došlo do gušenja. Štrkalj je nesvjesno ugrizao Marića, ali je ubrzo došao svijesti i bez problema napustio teren u 33. minuti.

Time je brzom reakcijom svih, a naročito suca Marića, izbjegnuta tragedija na nogometnoj utakmici, u kojoj je Istra preokretom slavila s 3:2 i u samo tri dana drugi put uspjela svladati Cibaliju te se plasirati u četvrtfinale Kupa.