Subašić spriječio tragediju Monaca, Mandžukić i Alves odveli Juventus u deveto finale

Rijetki su uoči polufinala Lige prvaka u utorak večer vjerovali kako Monaco može napraviti podvig u Torinu i izbaciti Juventus. Stara dama slavila je u prvom susretu u kneževini sa 2:0 potvrdivši kako spektakularno zaustavljanje Barcelone u četvrtfinalu nije bilo slučajnost.

Momčad Massimiliana Allegrija igra zaista fenomenalno, a tako je bilo i u uzvratnom okršaju s mladim francuskim sastavom na dupkom ispunjenom torinskom zdanju (40 tisuća gledatelja). Navijači su uoči početka priredili upečatljivu koreografiju s porukom ‘vrijeme je za Cardiff’, a njihovi miljenici uslišali su im želju te slavili sa 2:1 (ukupno 4:1).

Tijek utakmice pogledajte ovdje.

Posebno dojmljivo bilo je prvo poluvrijeme, prilike domaćih redale su se kao na tekućoj vrpci, a Monaco je od prave tragedije spasio raspoloženi Danijel Subašić.

Između 15. i 28. minute Stara dama imala je čak pet prilika, no Dybala, Higuain, Pjanić i dvaput Mandžukić nisu uspjeli savladati Subu.

Ipak, Juve je poveo u 33. minuti. Bila je to brza akcija talijanske momčadi. Dybala je dao Alvesu koji je ubacio, a Mandžo je pucao glavom. Subašić je obranio, ali lopta se odbila do hrvatskog napadača koji je zakucao pod gredu. Mandžukić je strastveno proslavio pogodak, a domaći tifozi, grleći ga, umalo su mu rastrgali dres.

Mandži je to bio drugi pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Nije tu bio kraj nasrtajima Juventusa, ali Monaco je u 44. minuti bio blizu izjedančenja. Mendyju je nedostajalo nekoliko centimetara da nakon ubacivanja pospremi loptu u mrežu.

Kazna je uslijedila minutu kasnije. Subašić je boksao loptu nakon kornera, a Dani Alves volejem sa ruba šesnaesterca rasparao je mrežu. Na tribinama je nastao delirij jer bilo je jasno kako su crno-bijeli izborili deveto finale Lige prvaka. Francuzi su ipak uspjeli postići počasni pogodak, i to u 69. minuti. Moutinho je prošao po lijevoj strani i dao pred gol gdje Mbappe pogađa iz blizine.

Bio je to prvi pogodak kojeg je Juventus primio u doigravanju Lige prvaka ove sezone. A Buffon je u ovom natjecanju kapitulirao nakon 594 minuta. Zanimljivo kako je Mbappe trebao u tim trenucima napustiti igru, već se pripremala zamjena, a Lemar je čekao spreman za ulazak u igru.

Nadareni napadač ovako je sa 18 godina i 140 dana postao najmlađi strijelac u polufinalu Lige prvaka. Dodajmo i kako je Mbappe dvije minute prije pogotka opasno zaprijetio, ali je iskusni Buffon nogom zaustavio njegov pokušaj. Subašić je odigrao cijeli susret za Monaco baš kao i Mandžukić za Juve, a u samoj završnici dobio je žuti karton. Finale će se u Cardiffu igrati 3. lipnja, a Juve čeka pobjedinka ogleda Reala i Atletica.

JUVENTUS: Buffon – Barzagli (Benatia, 85), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Khedira (Marchisio, 10), Pjanić, Alex Sandro – Dybala (Cuadrado, 54), Higuain, Mandžukić.

MONACO: Subašić – Raggi, Jemerson, Glik, Sidibé – Mendy (Fabinho, 54), Bakayoko (Germain, 78), Moutinho , Bernardo Silva (Lemar, 69)- Falcao, Mbappé