Foto: X
Carine bi trebale biti na snazi pet godina uz standardni uvozni porez Europske unije od 10 posto na automobile.
Pogođene kineske tvrtke uključuju BYD s carinama od 17 posto, Geely od 18,8 posto i SAIC od 35,3 posto, prema Komisiji.
Mjere su stupile na snagu dan ranije nego što se očekivalo jer se prvotno mislilo da će se zadnji službeni korak u procesu – objava uredbe u Službenom listu EU, registru zakona EU – dogoditi u srijedu, ali se umjesto toga dogodila u utorak navečer.
Napetosti oko kineskog izvoza rastu posljednjih mjeseci, a Sjedinjene Države i EU optužuju Peking da golemim državnim subvencijama podupire sektore poput zelenih tehnologija.
Proizvođači u Kini koji su surađivali s istragom EU bili su podvrgnuti carini od 20,8 posto. Nekooperativni proizvođači električnih automobila pogođeni su s 35,3 posto.
(Fena)
Tottenham je novi osvajač Europa lige. U finalu u Bilbau momčad Angea Postecogloua pobijedila je…
Josip Juranović (29), hrvatski reprezentativac i trenutno igrač Union Berlina, našao se na meti nekoliko…
U prvoj polufinalnoj utakmici košarkaškog prvenstva BiH ekipa HKK Široki remizirala je u gostima protiv…
FIFA je službeno potvrdila da će se početkom lipnja otvoriti dodatni prijelazni rok za sve…
U Mostaru su danas potpisani ugovori o implementaciji poticajnih financijskih sredstava za projekt "Izgradnja poduzetničkih…
U Metkoviću su u srijedu uhićeni porezni inspektor i zaposlenik tvrtke kojoj je poreznik trebao…
Komentari:
Pa opet ce sigurno biti jeftiniji. Mada vjerujem da se previse i ne kupuju, pretpostavljam da: cijena (nabavke, odrzavanja, troskovi struje i gubljenje vrijednosti auta) tehnologija koja mozda nije do kraja sazrila i nedovoljna infrastruktura za punjenje ne djeluju pozitivno na odluku za kupnju. Kad se tome doda da obicni ljudi imaju sve manje novaca na raspolaganju za kupnju auta, jer su ostali troskovi zivota visoki sve to ne djeluje bas pozitivno na prodaju novih auta.