Stjepan Lončar strijelac u pobjedi Rijeke u uzvratu u Škotskoj

Nogometaši Rijeke plasirali su se u posljednje, 4. pretkolo Europske lige nakon što su i u uzvratnom susretu 3. pretkola svladali škotski Aberdeen, ovoga puta na njegovom Pittodrieu sa 2:0 (2:0).

Kako je i prvi susret prije tjedan dana na Rujevici završio pobjedom Rijeke od 2:0, hrvatski je doprvak prošao dalje s ukupnih 4:0. Rijeka je tako uzvratila Aberdeenu koji je bio uspješniji u susretu ova dva kluba u 2. pretkolu Europske lige prije četiri godine.

Strijelci za Rijeku bili su Stjepan Lončar (10′) i Antonio Čolak (32′).

Rijeka je mirno izdržala početni pritisak domaćih, a onda je već u 10. minuti stigla do ključnog pogotka u gostima kojim je praktički riješila pitanje ukupnog pobjednika. Acosty je dobio loptu na desnom krilu i zatim ju vratio do Kvržića koji je poslao upotrebljiv ubačaj na prvu vratnicu gdje je utrčao Lončar i nogom pospremio loptu u mrežu.

Već je tada pozicija škotskog predstavnika bila praktički izgubljena, a kada je Ojo u 20. minuti isključen zbog drugog žutog kartona bilo je jasno kako nikakvog preokreta neće biti. Belgijski igrač u škotskom sastavu prvi je žuti karton dobio već u 6. minuti grubim startom na Acostyju, da bi u 20. oborio i Capana koji je bio u prodoru pa je morao napustiti travnjak.

Rijeka je do kraja prvog poluvremena i povećala prednost, a kreatori gola opet su bili Acosty i Kvržić. Acosty je pokrenuo protunapad i nakon što je vukao loptu gotovo 50 metara uspio ju je poslati na desni bok gdje je stigao Kvržić koji je potom ubacio na drugu vratnicu gdje je Čolak bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu bilo je jasno kako se domaći sastav pomirio s ispadanjem, pa je i Rijeka mirno očuvala prednost.

Rijeka će u 4. pretkolu za suparnika imati belgijski Gent koji je izbacio ciparski AEK iz Larnace s ukupnih 4-1.

Nakon 1-1 iz prvog dvoboja na Cipru, Gent je u uzvratu bio uspješniji sa 3-0, a strijelci za belgijski sastav bili su Depoitre (65) i David (90+3, 90+6). Prva utakmica igrat će se 22. kolovoza u Gentu, dok je uzvrat u Rijeci na programu 29. kolovoza.