Sportska tragedija u Madridu: Real iz sumnjivog penala u 97. minuti slomio herojski Juventus!

Sjajno se otvorila utakmica za goste koji su već u drugoj minuti došli do vodstva. Sami Khedira je ubacio sa desne strane, a onda je Mario Mandžukić neometan pogodio za vodstvo gostiju.

Nakon toga Real se prilično uozbiljio u ofanzivi i stvorio nekoliko sjajnih prilika. Dvije sjajne prilike stvorili su domaći, ali Gareth Bale i Cristiano Ronaldo nisu bili precizni u svega nekoliko minuta.

U sljedećem napadu Isco je postigao pogodak, ali je on opravdano poništen. I kada su svi očekivali poravnanje, gosti su udvostručili prednost i to na gotovo identičan način kao prvi. Ovaj put Lichsteiner je ubacio, a Mandžukić ponovo glavom bio precizan za 0:2 na poluvremenu.

Nakon sat vremena igre gosti su došli i do trećeg gola. Ovaj put grešku je napravio Keylor Navas, ispustio je loptu, a nju je dočekao Blaise Matuidi i pogodio neometan u praznu mrežu Madriđana.

Potpuna tragedija dogodila se u posljednjem minutu kada je dosuđen penal za domaće. Nakon protesta Gigi Buffon je dobio crveni karton, a Cristiano Ronaldo je pogodio za plasman u polufinale.