Splitske nogometašice uvjerljive protiv Širokobriježanki

U prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone ekipa ŽNK Široki Brijeg doživjela poraz na gostovanju kod hrvatskog prvoligaša u splitskom Parku mladeži.

Trenutačno drugoplasiranoj ekipi u najjačem rangu hrvatskog ženskog nogometa igračice trenera Ivana Kvesića ravnopravno su parirale u prvom poluvremenu. No, u nastavku je kvaliteta domaćih igračica u potpunosti došla do izražaja, dok se igra gostujuće ekipe u potpunosti raspala.

U ovoj provjeri protiv vrlo kvalitetnog suparnika igračice Širokog Brijega su povele preko Čerkez u 24. minuti kada je ova igračica iskoristila grešku domaće vratarke i pogodila za vodstvo od 1:0.

Nakon prekida u 33. minuti domaće su poravnale. Iz slobodnog udarca iskosa s desne strane Valušek je ubacila, a Smiljković pogodila. U posljednjim trenucima prvoga dijela domaće su preokrenule rezultat nakon brze kontre. Na asistenciju Dujmović pogodila je Conjar.

U nastavku su domaće postigle pogodak nakon samo šest minuta. Ovoga je puta pogodila Dujmović iako iz očitog zaleđa na koji je sutkinja zažmirila, javlja FB stranica ŽNK Široki mBrijeg. U 55. minuti Conjar je napravila mali slalom kroz obranu Širokoga Brijega i s vrha šesnaesterca lijepo pogodila za 4:1. Konačan rezultat postavila je Kolgjeraj svojim pogotkom u 80. minuti.

SPLIT – Teren s umjetnom travom na Parku mladeži. Gledatelja 30. Vrijeme sunčano i idealno za igru. Prijateljska utakmica: ŽNK Split – ŽNK Široki Brijeg 5:1 (2:1). Sutkinja: Jelena Pejković (Split).

STRIJELCI: 0:1 – Čerkez (24.); 1:1 – Smiljković (33.), 2:1 – Conjar (45.), 3:1 – Dujmović (51.), 4:1 Conjar (55.), 5:1 Kolgjeraj (80.).

ŽNK SPLIT: Kolarić, Dulčić, Smiljković, Varda, Bukač, Horvat, Grbavac, Conjar, Lubina, Valušek, Dujmović (još su igrali: Podržaj, Vranješ, Mujkić, Pedić, Čanjevac, Mišetić, Kolgjeraj, Ursić, Perišić). Trener: Krešimir Jaklin.

ŽNK ŠIROKI BRIJEG: J. Radoš, K. Ljubić, M. Radoš, Kvesić, Grgić, Glavota, Marušić, Bagarić, Vuletić, Mikulić, Čerkez (još su igrali: Ćužić, Musa, Ćuk, Hrkać, B. Ljubić, Buhač, Čepo, Boban). Trener: Ivan Kvesić.