Spektakularno otvaranje EURO-a, dominantni Talijani slomili Turke u drugom poluvremenu

Nogometaši Italije otvorili su dugoiščekivano Europsko prvenstvo uvjerljivom pobjedom od 3:0 protiv Turske. Utakmici otvaranja prethodila je i bogata svečanost otvaranja.

Rim je jedan od 11 gradova domaćina koji će ugostiti EURO 2020.

Uoči početka susreta vidjeli smo i službeno otvorenje na kojem je virtualno predstavljena himna natjecanja. Između ostalih nastupili su Andrea Bocelii koji je izveo Puccinijevu Nessun dormu, te Bono Vox koji je zapjevao službenu himnu EURO-a

Natjecanje na EURO-u otvorile su reprezentacije Italije i Turske iz skupine A, a u ovoj skupini u subotu igraju Wales i Švicarska.

Talijani su bili dominantni od početka i pravo je čudo kako su Turci izdržali poluvrijeme bez primljenog pogotka, jer su opasnosti od talijanskih napadača sijevale sa svih strana.

Ipak, u drugom poluvremenu Talijani su ubacili u još brzinu više i dodatno pritisnuli obranu Turske.

Incijativa im se isplatila u 53. minuti kada je nakon ubacivanja Beradija, Demiral nespretno pospremio loptu u vlastitu mrežu. Ciro Immobile je povisio na 2:0 u 66. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Lorenzo Insigne u 79. minuti.

Italija je tako nakon 1.805 dana ponovno odigrala utakmicu na jednom velikom natjecanju jer su, podsjećamo, propustili prošlo Svjetsko prvenstvo u Rusiji. I možemo reći da su se Azzurri vratili u velikom stilu.